Ebeveynlerle Uyuyan Çocuklar Sağlıklı mı?

10 Haz
çocukla uyumak

Doğduğumuz andan itibaren sağlıklı bir şekilde uyumaya başlayana kadar önce bir adaptasyon sürecinden geçmeliyiz. Bebeğin bütün gece uyku çekmesi neredeyse imkânsızdır ve genelde tekrarlanan şey ağlamaya eşlik eden sık sık uyanışlardır. Bu, sıklıkla çocuğunu iyi bir uykuya daldırmak için ne yapacaklarını bilemeyen … Devamı »

Boğaz Ağrısına En İyi Gelen Yöntemler

19 May
boğaz ağrısı

Sonbahar mevsiminin ortalarına gelmiş bulunmaktayız. Halen bazı günler yazın etkileri ile karşı karşıya kalsak da artık kışa hazırlanma moduna girmemiz gerekiyor. Çünkü havalar yavaş yavaş bozulmaya başladı. Yağmurlar, rüzgarlar ve daha nicesi önümüzdeki günlerde bizi bekliyor. Tabii havalar böyle olunca … Devamı »

Adaçayının Faydaları Nelerdir

5 May
adaçayının yararları

İnsanlar gündelik yaşamlarında sıcak içecek olarak genellik siyah çay tüketmektedir. Siyah çay’ın birçok faydası var. Ancak, bitkisel çayların faydaları da oldukça fazladır. Sağlığına dikkat eden ve bitkisel çay tüketimi yapan insanların tercih ettiği sıcak içeceklerden olan adaçayı ise insan sağlığı … Devamı »

Cinsel Yolla Bulaşılan Hastalıklar

17 Ara
cinsel yolla bulaşan hastalık

Cinsel birleşme toplumundaki yetişkin bireylerin yaptığı insan doğası hareketlerdir. Lakin günümüzde cinsel birleşmeden kaynaklı olarak yaşanan bazı hastalıklar vardır. Bu hastalıkların bazıları geçici olsa da bazıları da insan hayatını geneli etkilemekte ve hatta ölümlere neden olmaktadır. Cinsel yollarla bulaşan hastalıklar, … Devamı »

Nescafe Tiryakileri Dikkat

12 Ara
nescefenin zararları

Etrafınızda birçok kişi Nescafe düşkünü olabilir.Sabah, öğlen, akşam nescafe içmeden duramayan bazı kişiler bile vardır.Fakat bu kahve fincan da durduğu kadar masum bir içecek değildir.İçerisinde yoğun kafein maddesi olduğunu herkes biliyordur. Özellikle de ofis çalışanlarının sıklıkla tükettiği nescafe insan için … Devamı »