Bilyalı Değirmen Nedir?

3 Eki

Günümüzde genellikle 150 mikron altı ürün elde edilmek için müşteriler tarafından bilyalı değirmen tercih edilir. Değirmen çalışmaya başladığında değirmen gövdesinin dönmesi ile birlikte çarpma ve sürtme kuvvetleri meydana gelir. İsmini bilyalardan alan bilyalı değirmende bilyalar noktasal temas yüzeyi ile kuvvetleri yerine ulaştırır. Bu işlem ile değirmen içerisinde kırma ve öğütme kuvvetlerinin dağılımı sağlanır.

Bilyalı değirmen de beslenme tane boyutu, ürün tane boyutu ve değirmen hızı kuvvetlerin hacmini etkileyen unsurlar arasında yer alır. Değirmenin büyüklüğünü tespit edebilmek için öncelikle gerekli olan faktörler arasında beslenme tane boyutu, ürün tane boyutu ve cevherin özellikleri yer alır.

Bilyalı Değirmen Nedir?
Bilyalı Değirmen Nedir?

Remas ile Kaliteli Bilyalı Değirmenler

Kendini bilyalı değirmen konusunda kanıtlamış olan Remas her yıl bilyalı değirmen sistemleri ile müşterilerine kusursuz hizmet vermektedir. Sizinde bilyalı değirmenler konusunda hizmete ihtiyacınız varsa ve uzman kişiler ile çalışmak istiyorsanız  http://www.remas.com.tr/bilyali-degirmenler/   adresini ziyaret edebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruların cevaplarını profesyonel olarak alacağınız Remas’ın istediğiniz tüm hizmetleri başarılı bir şekilde yapacağından emin olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir