Bir Mekânı Dekore Ederken Önceliğiniz Ne Olur?

18 Kas

Dekorasyon ilgi alanınıza giriyor mu? Yani en azından evinizi dekore ettiniz mi ya da etmeyi hiç düşündünüz mü? Kadınların bu konudaki gözünün erkeklere göre daha gelişmiş olduğunu düşünmek mümkün. Çünkü kadınlar özellikle yaşam alanlarını dekore ederken şıklık kadar kullanışlı olmasına da özen gösterirler.

dekor
dekor

Dekorasyonun Püf Noktaları

Profesyonel bir iç mimar ya da tecrübeli bir dekoratör olmayabilirsiniz ama dekorasyon gözünüze ve zevkinize güveniyorsanız gayet tabi evinizi dekore edebilirsiniz. Vizyonunuzu geliştirmek adına birkaç dekorasyon dergisi karıştırarak yeni fikirler edinebilir hiç aklınızda olmayan alternatifler bulabilirsiniz. Her sektörde olduğu gibi dekorasyonda da göz önünde bulundurulması gereken bazı püf noktalar vardır. Mesela bir mekânı dekore ederken önceliğiniz o alandan olabildiğince verimli şekilde faydalanmak olmalıdır.

dekorlar
dekorlar

Bu bakış açısıyla işe başladığınızda o doğrultuda dokunuşlarda bulunursunuz. Örneğin küçük salon ise büyük mobilyalar seçmekten kaçınırsınız. Büyük ve kaba bir yemek masası yerine dört sandalyeyi ortama daha uygun bir masa seçersiniz. Aynı durum orta sehpa için de geçerlidir. Gereksiz büyük eşyalar mekânı daha da küçültecek ve şıklıktan çok karmaşık bir hava yaratacaktır. Bu da bir dekorasyonda olmasını isteyeceğiniz en son şeydir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir