Hızlı Saç Uzatma Teknikleri

12 Ara

Başta kısa saçlılar olmak üzere, pek çok kadının hayalidir upuzun ve parlayan saçlara sahip olmak. Fakat bazen sabırsızlık, bazen de saçın yıpranma faktöründen dolayı bu dilekler bir türlü gerçekleşmez. Dolayısıyla saçların istenilen uzunluğa gelmesi için sabırlı olmak gerekir. Sabrı olmayan ve biran önce saçlarının uzamasını isteyenler kaynak yöntemine başvurabileceği gibi, aynı zamanda saç uzatma konusundaki bazı püf noktalardan faydalanabilirler.

uzun saç
uzun saç

Saçların Uzaması İçin Sağlıklı Beslenmek ve Bakımlı Olmak Gerekir

Kadınlar, eskisine göre iş ve sosyal hayat dolayısıyla daha çok bakımlı görürken, bu bakım fön, boya, perma ve düzleştirme gibi işlemler  saçlara pahalıya patlar ve ne yazık ki artık saçlar eskisi gibi olmadığı için kolay bir şekilde uzamaz.Saçlan hızlıca uzaması için anlatıldığı gibi sihirli yöntemler yoktur. Yalnızca dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.Buna göre kadınlar, sağlam ve uzun saçlar için sağlıklı beslenip, saç kökleri için gerekli proteinleri içeren gıdaları almalı, stresten uzak durmalı; fön, düzleştirici, renk açma gibi yıpratıcı işlemleri çok sık yaptırmamalıdır.

saç uzatmak
saç uzatmak

Bunların dışında saçların nemli kalması da oldukça önemlidir. Eğer saçlar kuru bir yapıya sahipse, bunun için krem satın alınabilir veya evde hazırlanabilir. Saçın tümü her ay boyanmamalı, bu işlem 6 ayda 1 gibi bir süreye uzatılmalıdır. Aksi durumda saçlar yıpranır ve bu da uzamasını engeller. Ayrıca saç kremleri çok fazla durulanmamalı, saçın nemli kalması sağlanmalı, güneş ışığına direk maruz bırakılmamalı, saç kırıkları düzenli bir şekilde alınmalı ve haftada bir kez saç maskesi uygulanmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir