İnadına Aşk

27 Ara

“Erkekler inatçı; kadınlar inatçı; aşk hepsinden inatçı…” sloganıyla 2015 yazına damgasını vuran bir Osman Sınav yapımı. Her perşembe 20.00’de milyonlarca insanı ekrana kilitleyen dizi, izleyicisini yoğun bir komedi unsuruyla karşı karşıya getiriyor.

Dizinin genç oyuncuları komedinin büyük bir kısmını sağlayan unsurlardan biri. Özellikle çift ilişkilerinde tarafların içine girdikleri trajikomik durumları bol miktarda görüyoruz. Ayrıca bir de başarılı oyuncu Bilge Şen tarafından canlandırılan Karadenizli babaanne Pembe Barutçu tiplemesinin yöresel konuşmaları, Karadeniz insanının o hazır cevaplığı ve nüktedanlığıyla birleşince başlı başına bir yöresel komedi unsuru da ortaya çıkıyor. Yani biz dizide başarılı oyuncuların aracılığıyla hem modern komediyi hem de geleneksel ve yöresel bir komediyi bir arada izliyoruz.

Dizinin konusu

İnadına Aşk Dizi
İnadına Aşk Dizi

Birbirine geçmiş birden çok ve birbirinden farklı birçok aşk hikayesini ana karakterler üzerinden görüyoruz İnadına Aşk dizisinde. Defne ve Yalın, Çınar ve Yeşim, Ezgi ve Deniz, Toprak ve Leyla olmak üzere 4 karakterin aşk hikayesinden bahsediyoruz. Hepsinin farklı özel durumları olsa da tek bir ortak noktaları var: Kadınlar da erkekler de birbirine fazlasıyla aşık ve ailelerine çok düşkünler. Özellikle bayan karakterlerin deyimiyle “öküz abi” karakterler yani Toprak, Çınar ve Yalın var olan kız kardeşlerini korumak amacıyla kendilerini küçük düşürmeyi göze alarak yumruk yumruğa girebiliyorlar. Ya da hem sevdikleri adamı korumak hem aşklarını yaşamak hem de abilerinden kaçmak için çırpınan Yeşim ve Defne’nin kafa kafaya verip kızsal işler çevirmelerini görüyoruz.

Birbiriyle yeni tanışan ve aşık olma dönemlerinde olan Defne-Yalın, Yeşim-Çınar ve Ezgi-Deniz çiftlerinin karşısında bir de ayrı dünyaların insanları oldukları için evliliklerini yürütemeyen Toprak ve Leyla çiftiyle karşılaşıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir