İş Ayakkabıları Neden Önemlidir?

21 Haz

Çalışırken kullanılan aksesuarlar, vücut sağlığı için önemlidir. Birçok iş alanında en çok kullanılan aksesuarlardan bir tanesi, ayakkabılardır. İş ayakkabıları, sağlıklı bir iş hayatı için gerekli bir takım unsurlara sahip olmalıdır.

Özellikle inşaat sektöründe, zeminden kaynaklanan birçok kaza meydana gelir. Zeminde bulunan bir çivi ya da zeminin kaygan olması sonucu yaşanan kazalarda, ciddi yaralanmalar olabiliyor. İş ayakkabısı seçimi, bu noktada büyük önem kazanıyor.

İnşaat alanında bulunan sert bir cisme çarpmak, sağlam olmayan bir ayakkabıda, ayak parmaklarının kırılmasına neden olabiliyor. Ya da zeminde bulunan bir çivinin ayağa batması, tabanı yeterince sağlam olmayan bir ayakkabı modelinde söz konusu olabiliyor.

Bu yüzden iş ayakkabılarının uç kısımlarında, çelik malzemesi kullanılmalıdır. Tabanı esnek, kaymayan ve sağlam bir yapıya sahip olmalıdır. Yazlık ve kışlık olan modellerde, ayakları terletmeyen ya da üşütmeyen özelliklere sahip olmalıdır.

Yeni Sezon İş Ayakkabı Modelleri

Yazlık ve kışlık olarak kullanılan iş ayakkabısı modellerinde, sağlamlık ve esnek bir yapı önem kazanır. Modellerin farklı renklerde üretilirler.

İş ayakkabıları genelde bağcıksız olarak tasarlanırlar. Bunun nedeni, bağcıklara takılması sonucunda oluşabilecek, ciddi yaralanmaların önüne geçmektir. Birçok modelde, genelde yapışkanlı bant bulunur. İş ayakkabısı, ortopedik bir yapıya sahip olmalıdır. Bunun nedeni, tüm ağır yüklerin altında ayakların daha çok etkilenmesidir. Uzunca bir süre ayaklar gün boyu iş yaparlar. Konforu bu yüzden önem kazanır.

Betaiş marka ayakkabıları; http://www.betais.com.tr/is-ayakkabilari/ sitesinde bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir