İşsizlik Psikolojisi İle Başa Çıkma Yolları

9 Mar

Ülkemizde büyük bir nüfusun işsiz olduğunu biliyoruz. Bu insanların genelinin yaşadığı psikolojik sorunlar  da kaçınılmaz bir gerçektir. Dolayısı ile bu yazımızda siz değerli okuyucular için işsizlik psikolojisi ile nasıl başa çıkabileceğinizden kısaca söz etmek istedik.

işsizlik
işsizlik

İşsizler Ne Yapmalı?

Sadece maddi sıkıntı anlamına gelmeyen işsizlik insanı işe yaramaz hissettirdiği için manevi anlamda da olumsuz etkiliyor. İşten çıktı iseniz büyük bir boşluk içine düşebilirsiniz. Bu psikoloji sadece sizi değil aynı zamanda yakın çevrenizi de olumsuz etkiliyor.  Stresin baş sebeplerinden biri olan işsizlik sosyal yaşamı da etkilediği için düzeni bozuyor.

işsizlik sorunları
işsizlik sorunları

Her şeyden önce kendinize acımamalı ve birçok insanın sizinle aynı durumda olduğunu unutmayın.  Bu boş dönemde kendinizi mümkün olabildiğince geliştirmeye bakın. Tüm çevrenize iş aradığınızı bilgilendirin ve İşkura üye olun. Kısa zaman içinde bu dönemi atlatacağınıza dair kendinizi telkin edin. Gününüzü planlayarak sürdürün. Spor ve yürüyüş yapın. Emin olun iyi gelecek. Sosyal hayattan asla kopmayın ve kendinize olan inancınızı asla kaybetmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir