Kasık Ağrısı Neden Olur?

24 Kas

Kadınların sık şikayet ettiği kasık ağrıları önemli birtakım hastalıkların belirticisi olabilir. Bu ağrıların şiddeti bazı zamanlarda nefes almayı engelleyecek kadar büyük olabilir. Bu tür kesilmeyen ağrılar yaşıyorsanız uzman bir doktora gitmeniz gerekebilir.

kasık ağrısı
kasık ağrısı

Kasık ağrılarının sebepleri arasında yumurtalık kistlerinin içi sıvı dolu olması durumu bulunmaktadır. Her ay tekrar meydana gelen yumurta kesesi hormonsal değişiklikler, hastalıklar ve ilaç kullanımları gibi durumlardan dolayı sıvı ile kaplanır. Fark edilmeyen bu tür kistlerde sıvıların dışarıya akması kasık ağrısına yol açar.

Miyom ve Adet Dönemi

Kadınlarda miyom sık rastlanılan hastalıklardan birisidir. Rahim kas dokusunda meydana gelen miyomlar iyi huylu tümör olarak bilinirler. Fakat bu tür miyomlar kasık ağrısı yaşamanıza sebep olurlar.

Adet döneminde meydana gelen kasık ağrıları normal olarak karşılanır. Ancak adet dönemi dışında aşırı şiddetli ve normal olmayan ağrılar yaşıyorsanız doktora başvurmanız gerekebilir.

kasık ağrıları
kasık ağrıları

Rahim içini çevreleyen ve gebelik sürecinde kalınlaşarak bebeği koruyan endometriozis, hormonsal uyarılar sebebiyle ortaya çıkabilen bir hastalıktır. Bu hastalık kasık ağrıları çekmenize sebep olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir