Lazer Yaptırmak Kısır mı Yapar?

16 Nis

Son dönemlerde oldukça yaygın hale gelen uygulamaların başında lazer epilasyon uygulamaları geliyor. Özellikle de kadınların son yıllarda daha sık tercih etmiş olduğu lazer yapıldıktan sonra kullanıcıyı birçok konuda rahat ettirdiği için oldukça yaygınlaştı. Bu konu hakkında çoğu bayanın merak ettiği bir konu vardır ki o da lazerin kısırlık yapıp yapmadığıdır.

lazer
lazer

Lazer Hakkında Merak Edilenler

Herkesin merak ettiği bu konuyu bu makalede siz değerli okuyucular için açığa kavuşturalım istedik. Lazer epilasyon kısırlığa sebep olmaz. Bu söylenti uzunca bir süre halk arasında döndü. Güzellik salonlarındaki uzmanlara çoğu kez sorulan bu soru kişiyi lazer yaptırıp yaptırmama konusunda tereddüte düşürüyor. Bunun yanında lazer uygulamasının kansere sebep olduğu söylentileri de mevcut. Cevabı hayır. Cilt kanser riskini artırıyor olabilir ki bunun nedeni yüksek ısı kullanıldığındandır. Fakat bu kanıtlanmış bir durum değil.

lazer nedir
lazer nedir

Asıl koruyucu sürmeden güneş altında kalmak, bir takım ne olduğu belli olmayan deodorantları kullanmak kansere sebep olabilir. Sonuç olarak lazerden korkmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.