Mat Malzemelerle Makyajınızı Kusursuzlaştırın

24 Eki

Son zamanların en trend makyajlarından birisi olan mat makyaj pastel tonların cildinizde muhteşem bir görüntü sergilemesini sağlar. Mat makyaj özellikle yağlı cildi olan hanımlar için güzel bir alternatiftir. Cildiniz parlamasını önleyerek kusursuz makyaj yapmanızı sağlar. Özellikle alnınız, çene ve burun bölgesi yağlı olan hanımlardansanız makyaj malzemelerinizi mat seçmeniz yeterli olacak.

makyaj yapımı
makyaj yapımı

Makyajınızı yapmadan önce mutlaka nemlendirici bir baz sürmelisiniz. Mat makyaj yapacağınız için mutlaka bu ayrıntıya dikkat etmelisiniz. Çünkü bu makyaj cildinizin tüm nemini alacağı için kullanılan malzemeler cildinize temas ettiğinde ciltte soyulmalar yaşayabilirsiniz.

mat makyaj
mat makyaj

Son Zamanların Trend Makyajı Mat Makyaj

Mat makyajda diğer önemli bir ayrıntı da cildin doğru renklendirilmesidir. Matlaşmış cildinizin elmacık kemiklerinize cilt tonunuza göre allık, gözlerinize buğulu makyaj ve dudaklarınıza pastel tonlarda ruj sürebilirsiniz. Mat makyajda ya dudaklarınız ya da gözleriniz ön plana çıkarmalısınız. Aynı anda ikisine de yoğun makyaj yaparsanız hoş bir görüntü olmayabilir. Dudaklarınızın daha yoğun renklendirdiğinizde gözlerinizi daha hafif makyajla süsleyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir