Neden Yüzmeyi Bilmiyoruz?

23 Mar

İstatistikçiler türk halkı arasında yüzmeyi bilmeyenlerin sayısının yüzmeyi bilenlerden daha fazla olduğunu düşünüyorlar. Erkekler, kadınlar, çucuklar ve yaşlıların yani halkın tüm kesiminin kapsama alındığını göz önünde bulundurursak bunun olasılığı yüksek gibi görünüyor. Sıcak iklim coğrafyasında bulunan, üç tarafı denizlerle çevrili olan, içinde sayısız nehirler ve göller barındıran bir ülke halkının yüzmeye olan bu ilgisizliğinin nedeni merak ediliyor ve akıllara halkımız yüzmeyi bilmiyor mu gibi şaşırtan sorular getiriyor.

yüzme
yüzme

Öğrencilere Yüzme Eğitimi Verilebilir

Yüzme sonradan da öğrenilebiliyor ama doğru olanı henüz çok genç yaşlarda bunu başarabilmek. Yüzme bilmeyen bir yetişkin zamanla bir yüzme fobisi ediniyor. Gelişmiş ülkeler henüz çocuk yaştaki öğrencilere ekstra bir eğitim programı dahilinde yüzme hocaları ile havuzlarda yüzme dersleri veriyorlar ve bu sayede denizi bile olmayan soğuk ülkelerin vatandaşlarının hemen hepsi yüzebiliyor.

yüzmek
yüzmek

Bizdeki eğitim kalitesi bu kadar iyi olmadığından bu sorumluluk ebeveynlere kalıyor. İyi derecede yüzme bilenler çocuklarına bunu dikkatli bir şekilde öğretebilirler. Çocuk yetiştirmek asla ucuz değildir yani çocuğunuzu özel bir yüzme kursuna göndermeniz en iyisi olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir