Pano Isıtma Kullanım Alanları ve Şekilleri

23 May

Pano içerisinde nominal akımın elektriksel malzemelerden aktığı zaman oluşturduğu ısıyı harici bir ısıtıcı ile arttırmaktadır. Kullanılan rezistif ısıtmaya pano ısıtma adı verilmektedir. Termostat veya hidrostat ile birlikte kullanılır. Panoların üstlendikleri ısıtma görevini en iyi şekilde yerine getirebilmesi için pano ısıtmaların tasarım tipleri oldukça önemlidir. Panoların kapak bölümlerine monte edilebilen pano ısıtma sistemleri birçok değişik pano ile uyum sağlayabilecek özel ebatlarda imal edilmektedir.
Bu sistemler, belirli sıcaklık derecesinin elde edilmesi için de tercih edilmektedir.

Pano Isıtmanın Avantajları Nelerdir?

Pano ısıtmanın pek çok avantajı bulunmaktadır. Pano içindeki ısı dağılımı, pano ısıtıcılarının görevini homojen bir biçimde yerine getirmesi için önemli bir husustur. İzolasyon malzemesi olarak magnezyum oksit tozu kullanılmaktadır. Bu sayede pano ısıtma 2kV/ 1 dakika yalıtım seviyesine haizdir. Bu toz, ısıtıcının mekanik dayanımını ile titreşim direncini de artırmaktadır. Aktif pano ısıtıcıları, nem azaltma performansları değerlendirildiğinde en iyi çözümleri sağlamaktadırlar. Pano ısıtıcılarda nem azaltma hızı sıcaklık düşüşü ile aynı olmalıdır.

Pano Isıtma Kullanım Şekli

Pano ısıtıcısı dikkatli ve kullanım talimatlarına uygun bir şekilde kullanılmalıdır. Kullanım talimatları doğrultusunda özenle çalıştırılan pano ısıtma sistemleri uzun ömürlü ve konforlu bir kullanım olanağını kullanıcılarına sunmaktadır. Pano ısıtıcısının herhangi bir sebeple devre dışı kalmasını engellemek amacı ile ısıtıcı devresini izleyen bir kontrol sağlanabilmektedir.

Monte Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Pano ısıtıcıları, havanın tabanına sıcak havanın yükselmesi ve nem girişinin genel olarak alttan olması nedeni ile yerden en fazla 20 santimetre yüksekliğe monte edilmesi gerekir. Ayrıca pano ısıtıcısının yüzey sıcaklığı yüksek olduğu için sıcaklıktan etkilenecek malzemelerden en az 10 cm uzakta monte edilmelidir. Pano ısıtıcılar, yüksek soğutma yüzeyli alüminyum kabin içinde yay sarım direnciyle üretilmelidir.

Pano Isıtma Sistemleri Nerelerde Kullanılır? 

Günümüzde birçok alanda pano ısıtma sistemleri ile karşılaşılmaktadır. Başlıca kullanım alanları; motor kontrol üniteleri, ilaç sanayi, otomotiv sanayi, farklı CNC tezgahları, gıda işletmeleri, beyaz eşya üretimi olarak sayılabilir. Bu alanlar dışında daha farklı alanlarda da tercihen kullanımları yaygınlaşmaktadır. Kaliteli ve uzun ömürlü bir kullanım sunmaları, kendilerinden beklenen performansı en iyi şekilde göstermeleri ve bu ısıtma sistemlerinden beklenileni tam olarak, istenilen düzeyde gerçekleştirmeleri kullanımlarını yaygınlaştırmaktadır.

Pano Isıtma Sistemleri Fiyatları

Pano ısıtma fiyatları, her kişinin bütçesine uyum sağlayan özel seçenekler ile müşterilere sunulmaktadır. Bu seçenekler, bütçe dostu uygulamalar olarak müşteri memnuniyetini artıran unsurlardır. Fiyatlandırma yapılırken piyasa koşulları, maliyetler, ürünlerin sahip oldukları teknik nitelikler etkili olmakta, fiyatlara bu kriterler değişkenlik kazandırmaktadır. Geniş ürün seçenekleri ise ihtiyaç sahiplerinin istedikleri özellikleri taşıyan pano ısıtıcılarının alabilmelerini sağlamaktadır. Bununla birlikte teknolojik ilerlemeler paralelinde pano ısıtıcıların özellikleri de artmaktadır.

Pano ısıtmaya yönelik üretilen kaliteli sistemlere sahip olmak için bu alanda çalışan deneyimli, kaliteli, güvenilir ve ekonomik fiyat avantajlarını müşterilerine sunan firmaları tercih etmeye özen gösterilmelidir. Bu alanda çalışan firmalar hakkında internet siteleri üzerinden bilgi sahibi olabilir ve pano ısıtıcılara dair ürün seçeneklerini özellikleri ile detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bu inceleme sırasında ürün fiyatları arasında karşılaştırmalara yaparak isteğinize, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun pano ısıtıcılarını tespit ederek, siparişinizi gönül rahatlığı ile verebilirsiniz.

Bu ürünleri satın almak için başvurabileceğiniz firmaların başında Ponis Pano geliyor. Pano üretimindeki tüm gelişmeleri yakından izleyen firma, uzman mühendis kadrosu ile başarılı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Yüksek teknoloji ile üretilen ve tasarlanan sistemlere dair tüm merak ettiklerinizi paylaşmak için www.ponispano.com sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Pano ısıtma ürünleri için https://www.ponismetal.com.tr/pano-isitici tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir