Stor Perde Nedir?

4 Nis

Stor perdeler, mekanizmaları yardımıyla alüminyum borulara rulo şeklinde sarılan ve aynı şekilde açılabilen perde modelidir. Stor perde son derece pratik bir kullanım imkanı sunar çünkü bu perdelerin olduğu mekan size perdeli ve perdesiz bir kullanım imkanı sunar. Stor perdelerin kumaşı, tül perde veya fon perde gibi serbest salınan perdelerin kumaşlarından farklıdır. Apre uygulaması ile ruloya kolayca sarılan bu kumaşlar opak, karartma, tül ve güneş kırıcı özelliklere sahiptir.

Stor perdelerin montajı perdeciler tarafından da yapılabilmektedir. Perdenin korniş türü eğri duran yüzeylere değil tamamen pencere çerçevesinin hemen üstündeki duvara yapılması gerekir. Duvarda stor perde modelinin monte edilebileceği bir yer mevcut değil ise, tavana monte edilmelidir. Stor perdeleri aynı zamanda kolay bir şekilde çıkarta da bilirsiniz. Stor perdelerin kumaşının değişimi için ise, mekanizmanın tamamen sökülmesi gerekir.

beyaz-stor-perde

Stor Perde Nasıl Temizlenir?

Stor perdeleri temizleyebilmek için nemli bir bez kullanmanız yeterlidir. Ayrıca elektrikli süpürge kullanarak da perdenin üzerindeki tozu alırsınız. Stor perdeleri çok sık yıkamanıza gerek yoktur. Kolay bir temizleme işlemine sahip olan bu perdeler uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz perde modelleridir.

Stor perdelerin fiyatları seçeceğiniz perdenin modeline ve boyutlarına göre değişkenlik gösterebilir. Renk çeşitleri de stor perde modellerinin fiyatlarını belirleyen unsurlar arasındadır.

Uygun fiyatlı stor perde modelleri için https://www.perdesiparisi.com/tr adresini ziyaret edebilir ve güvenilir şekilde sipariş verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.