İntermodal Taşımacılık Nasıl Yapılır ?

29 Mar

Yüklerin yer aldığı taşıma araçların intermodal taşımacılık nasıl yapılır, birçok kişi tarafından merak edilmektedir. En az iki farklı taşımacılık kullanılarak yapılan intermodal taşımacılık, kısa süre içerisinde etkili yöntemler kullanılmasını sağlamaktadır.

Taşımacılık yöntemleri arasında en işlevseli olmakla birlikte dünyanın farklı noktalarına yükler ulaştırılmaktadır. Kara yolu taşımacılığı ile başlayan intermodal taşımacılık, uygun koşullar olduğunda demir yolu taşımacılığı olarak devam etmektedir.

HRA Global Lojistik’in hizmet verdiği yöntemlerden bir tanesi olan intermodal taşımacılık, bütün taşımacılık yöntemlerini bir araya getirmektedir. Ayrıca sağladığı avantajlar ile ön plana çıkmaktadır. Zamanın ve kaynakların etkili bir şekilde kullanılması için en az iki farklı farklı taşımacılık modu olan intermodal yöntemi tercih edilmektedir.

HRA Global Lojistik Düşük Maliyetli İntermodal Taşımacılık

Müşterilerine en iyi hizmeti sunmaya çalışan HRA Global Lojistik, yüklerin yer aldığı taşıma araçları yöntemleri sayesinde süreci tamamlamaktadır. Bütün kaynaklar verimli bir şekilde kullanılmakla birlikte düşük maliyetli ve çevre dostu bir taşımacılık olmaktadır. Yüklerin takip ve kontrolünü en sağlıklı şekilde gerçekleştiren HRA Global Lojistik, uygun fiyat politikalarını benimsemektedir.

Gidilecek yol, değişecek araç sayısı ve yük üzerinde herhangi bir nesne, fiyata doğrudan etki etmektedir. Karbon salınımının azaltılması sebebiyle, intermodal taşımacılık, çevre dostu olarak kabul görmektedir. Güvenilir taşımacılığı birlikte sunan HRA Global Lojistik, dış etmenlerden etkilenmemektedir.

Zorlu hava koşulları ve trafik yoğunluğu gibi sorunlar, intermodal taşımacılık ile ortadan kalkmaktadır. Arzu edilmesi durumunda deniz yolu, kara yolu ve demir yolu aynı anda tercih edilerek kombin oluşturulmaktadır.

HRA Global Lojistik İntermodal Taşımacılık Alanında Öncü

HRA Global Lojistik taşımacılık alanında en güvenilir çözümleri sunmaktadır. Sevkiyata uygun taşıma modları ile yükler tam zamanında ve hasarsız bir şekilde yerine ulaştırılmaktadır. Kara yolu taşımacılığına alternatif olarak kullanılan intermodal taşımacılık, üstün maliyet avantajı sağlamaktadır. Yıllara dayanan tecrübesi ve uzman kadrosundan dolayı intermodal taşımacılık için HRA Global Lojistik tercih edilmektedir.

Küresel ticaret hacminin artması, intermodal taşımacılığa olan ihtiyacı her geçen gün artırmaktadır. Müşterilerin güncel ihtiyaçlarına yönelik hizmetler aksatılmadan verilmektedir. Kıtalar arası taşımacılıkta, birden fazla taşıma modunun kullanılması önerilmektedir. Rekabet ortamında yer almak isteyen firmalar, ekonomik intermodal taşımacılık yöntemine yönelmektedir.

HRA Global Lojistik İntermodal Taşımacılık Müşteriye Özel Düzenleme

Altyapı ve yerel hizmetler hakkında derinlemesine bilgi sahibi olan HRA Global Lojistik, müşterilerin tedarik zincir gereksinimlerini karşılamaktadır. Müşterilere özel entegre taşımacılık hizmetleri geliştirilmektedir. Neredeyse müşterilerin hepsi yüklerin dünya çapındaki diledikleri yere ulaşması için intermodal taşımacılık yöntemine güvenmektedir.

İntermodal taşımacılık için ciddi yatırımlar yapmaya devam eden HRA Global Lojistik, dünyanın her yerindeki müşterilere ulaşmaktadır. Zaman ve bütçe açısından optimum fayda sağlayan intermodal taşımacılık, farklı lojistik servislerini kullanmaktadır. Teknoloji alanındaki gelişmeler, evrak takibi ve gümrük işlemlerini kolaylaştırmaktadır. İntermodal taşımacılık ile gelecek nesillere yeşil bir dünya bırakmak amaçlanmaktadır.

HRA Global Lojistik İntermodal Taşımacılık Anlık Destek

İntermodal taşımacılık yönteminde farklı ebatlara ve özelliklere sahip taşıma kapları kullanılmaktadır. Limanlarda yüklerin indirim aşamasından başlayarak hedef ülkelerdeki sürücülere aktarılmasına kadar olan tüm süreç, uzman ekipler tarafından kontrol edilmektedir. Hizmet ve kalite anlayışını intermodal taşımacılık ile yansıtan HRA Global Lojistik, bakış açısını sürekli yenilemektedir.

Fiyat teklifi almak isteyen müşteriler için anlık destek sağlanmaktadır. Daha az yakıt tüketimi sağlanmakla birlikte kaza ve hasar durumları önlenmektedir. Sınır geçişlerinde karşılaşılan bürokratik prosedürler, hızlıca çözüme kavuşturulmaktadır. Kısa teslimat süreleri ile teslim edilen ürünler, doğrudan teslimat noktasına ulaşmasını sağlamaktadır. Taşıma modları değiştirilirken birbirleri ile uyumlu olmalarına dikkat edilmektedir.

En Güvenilir İntermodal Taşımacılık İçin HRA Global Lojistik

İntermodal taşımacılık sisteminde değişen tek faktör, taşıma şekli olmaktadır. Ürün nakliyesi kara yolu ile başlamışsa, belli bir süre sonra demir yolu olarak devam edebilmektedir. Sevkiyat sırasında ürünlere temas olmadığından, güvenlik ve hijyen koşulları en iyi şekilde sağlanmaktadır. Tüm farklı ulaşım türleri, taşıma şekilleri ile uyumlu olmaktadır.

Sevkiyatları çok hızlı bir şekilde tamamlayan HRA Global Lojistik intermodal taşımacılık, zamanı etkin bir şekilde kullanmaktadır. Sevkiyat boyunca güvenliğe ve esnekliğe özen gösterilmektedir. Sevkiyat başlarken yükler hangi konteynere veya araca yüklenirse, sevkiyatın sonuna kadar aynı araçta kalmaktadır. Değişen tek unsur, taşımacılık moduna aktarılırken kullanılan yöntemler olmaktadır. Yüklerin araç değişimleri sırasında kaybolması gibi olumsuz faktörler, ortadan kaldırılmaktadır.

Daha fazlası için https://www.hragloballojistik.com/intermodal-tasimacilik adresinden bilgi alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir