Kaş Laminasyonu Nedir, Ne İşe Yarar?

26 Oca

Cilt bakımı, makyaj ve saç söz konusu olduğunda her zaman daha fazlasını yapmak isteyenlerden olabilirsiniz. Güzellik sırrınıza bir yenisini ekleyeceğiniz yeni tarz daha az uygulamaya ihtiyaç duyarak hepsinden daha iyisi yapmak olabilir. Kaşlarını doldurmaya veya şekillendirmeye çok fazla zaman harcıyor … Read More »

Gastrik Bypass Kimlere Uygulanır?

24 Ara

Roux-en Y olarak adlandırılan gastrik bypass bariatrik cerrahi, obeziteyi yönetmeye yardımcı olmayı amaçlayan bir prosedürdür. Operasyon sırasında midenin üst kısmı küçük bir mide kesesine dönüştürülür böylece kişinin yiyebileceği yiyecek miktarının ve bağırsaktaki besin maddelerinin emiliminin sınırlandırılması amaçlanır. Laparoskopik olarak gerçekleştirilen … Read More »

Mide Balonu Ameliyatı Nedir?

24 Ara

Doğal yöntemlerle kilo vermeyi deneyip başarısız olanlar ve bıçak altına girmek istemeyenler için mide balonu ameliyatı doğru seçenek olabilir. Bu ameliyat 20 yılı aşkın süredir kullanılan, hastaların rahatlıkla kilo vermelerini sağlayan altın yöntem olarak nitelendirilmektedir. Mide Balonu Operasyonu Nasıl Yapılır? … Read More »

Koldan Yağ Aldırma 

12 Mar
koldan yağ aldırma

Günümüzde kilo vermek zor bir hale gelmiştir. Bunun için çeşitli sporlar ve diyetler yapılsa da istenilen oranda yağlardan ve fazlalıklardan kurtulmak oluş olmaz. Yani en önemlisi yağ yakmanın zorluğudur. Kişi ise ideal kilosuna kavuşsa da istediği sonucu elde edemeyebilir. Vücudun … Read More »

Çocuklarda Dikkat Eksikliği Neden Olur?

21 Oca
çocuklarda dikkat eksikliği

Dikkat eksikliği her yaşta olduğu gibi küçük yaştaki çocuklarda da karşımıza çıkan bir durumdur. Çocuklarda dikkat eksikliği genellikle hiperaktiviteyle kendini göstermektedir. Bu durumda akla, çocukta davranışsal bozukluk olup olmadığı gelmektedir. Çocuklarda dikkat eksikliği görülmesi oldukça olası bir durum olmakla birlikte, … Read More »