Ebeveynlerle Uyuyan Çocuklar Sağlıklı mı?

10 Haz
çocukla uyumak

Doğduğumuz andan itibaren sağlıklı bir şekilde uyumaya başlayana kadar önce bir adaptasyon sürecinden geçmeliyiz. Bebeğin bütün gece uyku çekmesi neredeyse imkânsızdır ve genelde tekrarlanan şey ağlamaya eşlik eden sık sık uyanışlardır. Bu, sıklıkla çocuğunu iyi bir uykuya daldırmak için ne yapacaklarını bilemeyen … Read More »

Günlük Ağız Bakımı Nasıl Yapılır?

25 May
ağız bakımı yapmak

Ağız bakımını her gün düzenli yapmak sağlığınız ve sosyal statünüz açısından son derece önemlidir. Sabah ve akşam başta olmak üzere günde en fazla 5 dakika ayırdığınız zaman diş sağlığınıza ve ağız sağlığınıza büyük bir katkı sağlayabilirsiniz. Böylelikle daha rahat ve … Read More »

Boğaz Ağrısına En İyi Gelen Yöntemler

19 May
boğaz ağrısı

Sonbahar mevsiminin ortalarına gelmiş bulunmaktayız. Halen bazı günler yazın etkileri ile karşı karşıya kalsak da artık kışa hazırlanma moduna girmemiz gerekiyor. Çünkü havalar yavaş yavaş bozulmaya başladı. Yağmurlar, rüzgarlar ve daha nicesi önümüzdeki günlerde bizi bekliyor. Tabii havalar böyle olunca … Read More »

Adaçayının Faydaları Nelerdir

5 May
adaçayının yararları

İnsanlar gündelik yaşamlarında sıcak içecek olarak genellik siyah çay tüketmektedir. Siyah çay’ın birçok faydası var. Ancak, bitkisel çayların faydaları da oldukça fazladır. Sağlığına dikkat eden ve bitkisel çay tüketimi yapan insanların tercih ettiği sıcak içeceklerden olan adaçayı ise insan sağlığı … Read More »

Cinsel Yolla Bulaşılan Hastalıklar

17 Ara
cinsel yolla bulaşan hastalık

Cinsel birleşme toplumundaki yetişkin bireylerin yaptığı insan doğası hareketlerdir. Lakin günümüzde cinsel birleşmeden kaynaklı olarak yaşanan bazı hastalıklar vardır. Bu hastalıkların bazıları geçici olsa da bazıları da insan hayatını geneli etkilemekte ve hatta ölümlere neden olmaktadır. Cinsel yollarla bulaşan hastalıklar, … Read More »