İletken Tayini

21 Nis
İletken Tayini

İletken tayini, proses suları üzerinde elektrik iletkenliğinin seviyesi ölçülür. İletken tayini, elektriksel direncin tersidir. İçme suyu yani arıtma suyu tesislerinde sıklıkla yapılan ve insan sağlığı için yapılması gerekli olan iletkenlik tayini analizleri ile suyun elektriği iletme gücü tespit edilir. Bu … Read More »

Apple Kulaklık Fiyatları

11 Nis
apple kulaklık fiyatları

Dünya devi teknoloji markası haline gelen Apple kulaklık fiyatları, Apple kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konulardan birisi oluyor. Teknolojik gelişmeler doğrultusunda kullanıcılara adeta oldukça fazla teknik özellik sunan Apple, aynı üretim özelliklerini kulaklık modellerinde de kullanıcılara sunmaya devam ediyor. … Read More »

Uzay Çağı Nedir?

31 Mar
Uzay Çağı Nedir

Uzay çağı; 1957 yılında Sovyetler Birliği tarafından fırlatılan yapay uydu Sputnik 1’in inşası ve yörüngesine oturması ile başladı. Çeşitli teknolojilerin kombinasyonu bir dönem geliştirildi. Dünyanın ilk yapay uydusu Sputnik 1, 83 kilogram ağırlığında ve 98.1 dakika boyunca dünyanın yörüngesinde dönüyor. … Read More »

VPN Nedir?

29 Mar
VPN Nedir

İnsanlar her zaman mahremiyete önem vermiş ve bunu korumak adına adımlar atmıştır. İnternetin hayatımıza girmesinin ardından mahremiyet kavramı da değişmeye başladı. Artık herhangi bir kişi hakkında farklı bilgileri kolayca edinebiliyoruz. Bu durum interneti kötü amaçlarlar kullanan kişiler için çok büyük … Read More »

Sigara bırakabilmek İçin 5 Yöntem

17 Şub
sigarayı bırakabılmek için 5 yöntem

Sigara her dönemin problemidir. Etrafımızda sürekli bırakmak istiyorum ama başaramıyorum diyenler ile dolu. Sigara bırakmak aslında tamamen isteğe ve kararlılığa bağlıdır. Eğer istekli ve kararlı iseniz bırakmama gibi bir ihtimaliniz bulunmamakta. Ama elbette sigarayı bırakmanız için destekleyici yöntemler mevcuttur. Bu … Read More »