İç Mekan Dekorasyon Nedi̇r?

24 Haz
İç Mekan Dekorasyon Nedi̇r

Kişilerin yaşam alanlarını daha kullanışlı ve daha da göze hoş gelen bir biçimde dizayn edebilmeleri memnun olacakları bir konumdadır. İç mekan dekorasyon hususunda bu kriterler dahilinde herkesin kendi zevkine uygun seçim yapmaları da muhtemeldir. Oldukça kolay ve maliyetsiz bir biçimde … Read More »

Kışın Araba Nasıl Isıtılır?

11 Haz
Kışın Araba Nasıl Isıtılır

Ülkemizin mevsim şartları gereği kış aylarında soğuk havalar ciddi oranda ortaya çıkabilmektedir. Bununla beraber sıcaklıkların düşük sayılarda seyretmesi durumunun yaşanması hali de belli başlı sorunları gündeme getirmektedir. Günün erken saatlerinde de arabaların soğuk hava nedeniyle çalışmaması hali de açığa çıkmaktadır. … Read More »

Louis Pasteur Kimdir?

24 Nis
louis pasteur

Günlük yaşantımıza rahatlıkla devam etmemizi sağlayan birçok etmen çok eski yıllarda ünlü mucitler tarafından icat edildi. Belki aklınızda ilk olarak Edison ya da Graham Bell geliyor olabilir. Ancak Louis Pasteur da dünya tarihinin en önemli mucitlerinden bir tanesi. İnsan yaşamına … Read More »

İletken Tayini

21 Nis
İletken Tayini

İletken tayini, proses suları üzerinde elektrik iletkenliğinin seviyesi ölçülür. İletken tayini, elektriksel direncin tersidir. İçme suyu yani arıtma suyu tesislerinde sıklıkla yapılan ve insan sağlığı için yapılması gerekli olan iletkenlik tayini analizleri ile suyun elektriği iletme gücü tespit edilir. Bu … Read More »

Apple Kulaklık Fiyatları

11 Nis
apple kulaklık fiyatları

Dünya devi teknoloji markası haline gelen Apple kulaklık fiyatları, Apple kullanıcıları tarafından en çok merak edilen konulardan birisi oluyor. Teknolojik gelişmeler doğrultusunda kullanıcılara adeta oldukça fazla teknik özellik sunan Apple, aynı üretim özelliklerini kulaklık modellerinde de kullanıcılara sunmaya devam ediyor. … Read More »

Uzay Çağı Nedir?

31 Mar
Uzay Çağı Nedir

Uzay çağı; 1957 yılında Sovyetler Birliği tarafından fırlatılan yapay uydu Sputnik 1’in inşası ve yörüngesine oturması ile başladı. Çeşitli teknolojilerin kombinasyonu bir dönem geliştirildi. Dünyanın ilk yapay uydusu Sputnik 1, 83 kilogram ağırlığında ve 98.1 dakika boyunca dünyanın yörüngesinde dönüyor. … Read More »