Saç Dökülmesinin Nedenleri

12 Ara
neden saç dökülür

İnsanların saçları çeşitli nedenlerden dolayı dökülür. Dökülen saçın tedavisi için de öncelikli olarak saç dökülme nedenleri ve saç tipinin iyi bilinmesi gerekir.  Saç dökülmesi iyi bir şekilde araştırılması gerekir. Çünkü bir çok hastalığa neden olabilir.  Bazı saçlar vitamin eksikliğinden dolayı … Read More »

Perma Yaptırmak İsteyenler Dikkat

18 Kas
permanın kalıcılığı

Perma çok eski zamanlardan günümüze kadar gelmiş bir yöntemdir. Her insanın saç yapısı birbirinden tamamen farklıdır. Kimisinin ki doğuştan dalgalı ya da kıvırcık kimisinin ise dümdüzdür. Eğer siz dümdüz saçlara sahipseniz ve dalgalı saç sahibi olmanın hayallerini kuruyorsanız bunun yöntemi … Read More »

Kız Çocuklarının Yaptığı Makyaj Tehlikeli

8 Ara
genç kızlar

Makyaj malzemelerinin erken yaşta kullanılmaya başlamasının birçok sakıncaları yer alıyor. Yapılan araştırmalara göre özellikle kız çocuklarının üç yaş sonrasında annelerine ya da özellikle televizyonda gördükleri karakterlere benzeme uğraşları ile başladıkları masumane uygulamalar sağlık açısından birçok tehlikeyi de beraberinde getiriyor. Özellikle … Read More »

Kil Maskesi ile Doğal Cilt Bakımı

16 Haz
kil maskesi

Kil herkesin bildiği güzellik maskelerinde oldukça sık kullanılan bir üründür. Cilt üzerinde oldukça olumlu sonuçlar sağlayan bu ürün doğal cilt bakımı konusunda oldukça etkili. Bu nedenle farklı çeşitlerde kil maskeleri tarifi verilir ve sıklıkla da özellikle de kadınlar tarafından kullanılır. … Read More »

Cildinizin Yaşlanmasını Durdurun

14 Haz
cilt yaşlanması

Yaşlanmak kuşkusuz ki hiç kimsenin istemediği durumlardan bir tanesidir. Çünkü görsel olarak oluşan kırışıklıklar güzellik ve gençliğimizi yitirmeye sebep. Bu pek de hoş bir durum olmayacaktır.  Yaşlanmak insanın doğasında olan bir şey olduğu için doğal olarak tamamen asla kaçınılamaz. Fakat … Read More »