Kanal Tedavisi

28 Şub

Diş ağrılarının temel nedenlerinden biri çürük oluşumudur. Çürüğün tedavi edilmemesi sonucunda dişte oluşan hasar büyümektedir. Bu nedenle kanal tedavisi uygulamaları yapılmaktadır. Kanal tedavi işlemleri profesyonel diş hekimleri tarafından yapılmaktadır. Firma olarak tüm tedavi aşamalarını kişiye göre yapmaktadır.

Dişin sinirleri alınarak yerine yeni sinirler yerleştirilerek yapılan kanal tedavileri diş ağrılarını tamamen gidermektedir. Diş hekimler tarafından yapılan bu uygulama sonucunda daha sağlıklı bir diş yapısı oluşmaktadır. Çürük dişler ağrı ve hassasiyete neden olmaktadır. Buna bağlı olarak yeme içme sırasında kişi devamlı bir ağrı hissetmektedir.

 

Diş dış kısımlarının açılması ve dişin içerisinde yer alan sinirlerin alınması ile kanal tedavi uygulamaları başarı ile tamamlanmaktadır. Kanalın tedavisinden sonra hastalar günlük hayatına kaldığı yerden devam etmektedir. Kök kanallarındaki eski sinirler alındıktan sonra yaşanan hassasiyet ve ağrı hissi de tamamen giderilmektedir. Yeni yerleştirilen sinirler ise kişide ömür boyu kullanılabilir dayanıklılık ve ağrısız bir diş sunmaktadır.

Diş Ağrılarını Tamamen Gideren Kanal Tedavisi Uygulamaları

Diş ağrıları ve dişlerin hassasiyeti pek çok kişinin sosyal hayatını olumsuz etkilemektedir. Bu nedenle uygulanan tedavi yöntemlerinden biri kanal işlemleridir. Kanalda yer alan sinirlerin alınması bu hassasiyeti tamamen ortadan kaldırmaktadır.

Bu tedavi yöntemi ile daha sağlıklı sinirlerin bulunduğu diş yapıları oluşmaktadır. Başka bir deyişle diş çürüğüne karşı yapılan en sağlıklı tedavi yöntemleri arasında kanal tedavisi başta gelmektedir. Bu herhangi bir anestezi uygulanan işlem değildir. Hasta uyutulmadan yapılmaktadır. Diş kökünde yer alan sinirler alınarak sağlıklı bir diş yapısı oluşturulur.

Sağlıklı Bir Diş Yapısı İçin Kanal Tedavisi İşlemleri

Sağlıklı bir diş yapısı oluşturmanın temelinde kanal tedavisi uygulamaları yer almaktadır. Kliniğimiz Dentaliva tarafından yapılan bu işlemler daha sağlıklı bir diş yapısı oluşturmaktadır. Kanal içerisinde yer alan sinirler çürümeğe bağlı olarak ağrıya neden olur.

Bu nedenle sinirlerin alınması ve yeni sinirlerin yerleştirilmesi gerekmektedir. Bu konuda profesyonel uzman diş hekimlerimiz Dentaliva güvencesi ile hastaya kanal tedavisi uygulamaları yapmaktadır. Yapılan bir kanal tedavisi sonrası ağrı yaşanma durumu ortadan kalkmaktadır.

Kanal Tedavisi İşlemleri Kimlere Yapılır?

Kanal tedavisi işlemleri dişinde ileri seviyede çürük olan ve ağrı yaşayan kişilere yapılmaktadır. Kanal tedavisi aynı gün kişinin hayatına kaldığı yerden devam etmesini sağlayan işlemlerden biridir.

Tamamen hastaya uygun şekilde yapılan bu tedaviler daha sağlıklı bir yapısı oluşturmaktadır. Aynı zamanda dişte kök kanallarının şeklini görmek ona uygun sinirler yerleştirmeye yardımcı olur. Diş hassasiyeti yaşayan kişilere yapılan film çekme işlemi sonunda kanal tedavisi uygulanmaya başlamaktadır.

Kanal Tedavisi Uygulamalarının Faydaları Nelerdir?

Kanal tedavisi uygulamaları başta diş çürüğünün tamamen temizlenmesine yardımcı olur. Aynı şekilde dişler daha sağlıklı bir görünüm kazanır. Estetik diş görünümünün temelinde sağlıklı diş yapıları ve diş kökleri yer almaktadır. Başka bir deyişle diş köklerinde yer alan sinirlerin yenilenmesi de uzun süre boyunca ağrı hissinin tekrar yaşanmasını engeller.

Dişin daha sağlıklı bir form kazanması adına kanal tedavisi yapılmaktadır. Diş ağrısı ve çürümeleri tamamen tedavi edilmektedir. Başka bir deyişle sinirlerin yenilenmesi de tekrarlayan ağrı hissini zaman içerisinde ortadan kaldırmaktadır.

Çürük Dişlerin Tedavisi İçin Kanal Tedavisi Uygulamaları

Çürük dişlerin tedavisi için uygulanan işlemlerden biri kanal tedavisidir. Kanal tedavisi kök kanalları içerisinde yer alan pulpanın besin ihtiyacını karşılayarak yapılmaktadır. Kan damarları ve sinirlere gelen çürük dişte ağrı hissine neden olmaktadır. Bu nedenle dişin çekilmesini önlemek için kanal tedavisi işlemleri uygulanır.

Diş yüzeyinde ve kökünde yer alan çürüme tamamen giderilir. Kan damarlarına inen çürümenin tedavi edilmesinden sonra sinirler de alınır. Sinirleri alınan diş kökleri herhangi bir ağrı hissinin tekrar yaşanmasını engelleyerek sağlıklı diş görünümü sunar.

Estetik Bir Diş Görünümü İçin Kanal Tedavisi İşlemleri

Estetik bir diş görünümü elde etmenin en temel noktalarından biri dişlerin bakımının ve hijyeninin düzenli yapılmasıdır. Aynı zamanda düzenli aralıklar ile kliniğimiz Dentaliva içerisinde kontrollerin yapılması hastanın olası problemlerinin ilerlemesini engellemektedir. Kanal tedavisi işlemleri dişin tamamen kaybedilmesini önler.

Hastaya uygun şekilde yapılan bu işlem hem kısa sürmekte hem de kişi günlük hayatına kaldığı yerden devam etmektedir. Estetik diş görünümü için kanal tedavisi sinirlerin alınması ile daha sağlıklı bir diş yapısı oluşturmaya yardımcıdır.

Kanal Tedavisi Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kanal tedavisi sonunda hastalar ağız bakımına iki kat özen göstermelidir. Aynı şekilde kanal tedavisi ile beraber yeme içme problemleri giderilir. Başka bir deyişle ağız bakımı için düzenli diş fırçalama, ağız bakım sularının kullanılması ve diş ipi kullanılması da önemlidir.

Uzman hekimler tarafından yapılan bu kanal tedavisi işlemleri ile diş ağrıları giderilir ve sağlıklı diş yapısı oluşur. Kanal tedavisi ağız içerisinde bulunan tüm dişlere uygulanmaktadır. Üstelik tedavi sonunda hasta sert ve çok sıcak besinlerden uzak durarak bu tedaviyi kalıcı hale getirmektedir. Daha fazla bilgiye dentaliva.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir