Pratik Astronomi Nedir?

16 Tem

Pratik astronomi incelenmeden önce astronominin ne olduğu anlaşılmalı ve pratik astronominin, astronomideki yeri bu şekilde incelenmelidir. Astronomi, güneş, ay, yıldızlar, gezegenler, kuyruklu yıldızlar, gaz, galaksiler, gaz, toz ve diğer Dünyevi olmayan cisimler ve olayların incelenmesidir. Diğer bilim dallarının aksine, gökbilimciler … Read More »

Web Sitenizin Etkisini Hafife Almayın

9 Haz

Hangi sektörde hizmet veriyor olursanız olun, web sitenizin mutlaka profesyonel bir şekilde hazırlanmış olması, gerekli alt yapı ile donatılması ve hepsinden önemlisi Google ve SEO uyumlu olması gerekiyor. Sadece internette var olmak için kullandığınız bir web sitenin sizin için zaman … Read More »

Adil Kullanım Kotası Ne İşe Yarar?

27 Nis
internet

Adil kullanım kotası demek olan download kotası bir başka deyimle indirme kotası olarak da tanımlanır. Adil kullanım kotası işleyişini yaparken internet hızının altyapı hatlarından, bant genişliklerinden ve sunuculardan etkilenir. Servis sağlayıcıları internetin herkes tarafından adil kullanılması için internet hızına belirli … Read More »

En İyi Selfie Nasıl Çekilir?

23 Ağu
selfie

Günümüzde herkesin sosyal ağlarda paylaştığı fotoğraf türlerinden birisi de Selfie’dir. Türkçe de öz çekim anlamına gelen selfie herkesin günde defalarca çektiği bir fotoğraf şeklidir. Uygulamaların ağlarında ya da mesajlar arasında herkes fotoğraf çekip göndermektedir. Ancak herkes istediği açıyı yakalayamaz yada … Read More »

Asus Maximus IX Extreme  Anakart Özellikleri Nelerdir

15 Ağu
asus anakart

PC bilgisayarların olmazsa olmazsı anakart olmuştur. Teknoloji piyasasında birçok marka ve modelde anakart ilgili teknoloji mağazalarında ve online sitelerinde uygun ödeme koşullarında satılır. Bilgisayar teknoloji piyasasında son dönemlerde en dikkat çeken ve beğenilen anakart Asus Maximus IX Extreme, özelleştirilebilir tasarıma … Read More »