Veri Madenciliği Nedir?

7 Ağu
Veri Madenciliği Nedir

Veri madenciliği şirketlerin veya kurumların bilgi yığınları arasından değerli ve değer potansiyeline sahip bilgileri arama ve çıkarmasında başvurduğu bir yöntemdir. İsim itibarıyla bir madencinin yerin derinliklerine inerek altın gibi değerli madenleri bulmasına benzemektedir. Aynı doğrultuda çalışan bu yöntem, şirketlerin ve … Read More »

İçerik Pazarlama 

30 May
İçerik Pazarlama 

Dijital medya mecralarında bir plan hazırlanarak paylaşılan içeriklerin hedef kitleye en doğru bir biçimde aktarılmasına içerik pazarlama ismi verilir. Amaç olarak, hedeflenen kitlenin etkilenmesini sağlamak, hedef kitle ile yakından etkileşim kurmak ve kar edilebilir müşteri potansiyeli elde etmek için geçerli, … Read More »

Pratik Astronomi Nedir?

16 Tem

Pratik astronomi incelenmeden önce astronominin ne olduğu anlaşılmalı ve pratik astronominin, astronomideki yeri bu şekilde incelenmelidir. Astronomi, güneş, ay, yıldızlar, gezegenler, kuyruklu yıldızlar, gaz, galaksiler, gaz, toz ve diğer Dünyevi olmayan cisimler ve olayların incelenmesidir. Diğer bilim dallarının aksine, gökbilimciler … Read More »

Web Sitenizin Etkisini Hafife Almayın

9 Haz

Hangi sektörde hizmet veriyor olursanız olun, web sitenizin mutlaka profesyonel bir şekilde hazırlanmış olması, gerekli alt yapı ile donatılması ve hepsinden önemlisi Google ve SEO uyumlu olması gerekiyor. Sadece internette var olmak için kullandığınız bir web sitenin sizin için zaman … Read More »

Adil Kullanım Kotası Ne İşe Yarar?

27 Nis
internet

Adil kullanım kotası demek olan download kotası bir başka deyimle indirme kotası olarak da tanımlanır. Adil kullanım kotası işleyişini yaparken internet hızının altyapı hatlarından, bant genişliklerinden ve sunuculardan etkilenir. Servis sağlayıcıları internetin herkes tarafından adil kullanılması için internet hızına belirli … Read More »