Beyaz Unlu Mamüllerinden Kaçınarak Zayıflayabilirsiniz

12 Kas

Sadece her türlü beyaz unlu mamülün tüketiminden kaçınarak kilo vermeniz mümkün. Örneğin beyaz makarna, pilav ve sandviç gibi yiyecekler her zaman her yerde karşınıza çıkıyordur. Bu yiyeceklerin içerdiği karbonhidratlar vücut tarafından çok hızlı sindirilir ve kısa zaman içersinde tekrar açlık hissi oluştururlar. Böylece fazla yemeye teşvik ederler.  Bu yiyeceklerin tüketiminden kaçınmanız etkili bir şekilde kilo vermenizi sağlayacaktır.

beyaz unlu mamülleri
beyaz unlu mamülleri

Bunların Yerine Hangi Besinler Tüketilebilir?

Beyaz unlu mamüllerinin yerine bol tahıllı, tam buğday unla üretilen besinleri tercih etmelisiniz. Ancak hızlı bir şekilde kilo verip zayıflamak istiyorsanız en iyisi bu besinlerin yerini tamamen sebzelerle değiştirmeniz olur.

 

unlu mamülleri
unlu mamülleri

Örneğin tavuklu sandviç yerine tavuk salatası yiyebilirsiniz. Cipslerin ve dip sosun tadı çekici olabilir ama bu sizi kesinlikle zayıflatmaz. Havuç ve dip sos yemenin size kesinlikle daha çok faydası olacaktır. Sebzeler kompleks karbonhidratlar içerirler ve bunlar daha yavaş sindirildiğinden daha uzun süre tok tutarlar. Ayrıca sebzeler sahip oldukları bol sıvı miktarı sayesinde fazla vücut sularını atmaya yardımcı olurlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir