Bilyalı Değirmen Tercihi

9 Şub

Çok küçük boyutlarda öğütme işlemi yapılması gereken malzemelerin, öğütülmesinde kullanılan makinelerdir. 425 mikron inceliğe kadar öğütme işlemi yapabilen bilyalı değirmen; sert, orta yumuşak ve yumuşak malzemelerin öğütülmesi işlemini yapabilir.

Bilyalı Değirmen Tercihi
Bilyalı Değirmen Tercihi

Teknik Özellikler

425 mikron incelikten, 25 mm inceliğe kadar, sert ya da yumuşak malzemeleri öğütebilirler. Bilyalı değirmenler, kapalı ve açık devre olarak kullanılabilir.

Gövdesinde bulunan sac malzemeler, sertifikalı ve kontrollüdür. Bünyesinde bulunan malzemeler; değirmen aynaları, yatak gövdeleri, çevre dişli grubu, sfero döküm malzemeler olarak sayılabilir.

Bağlantıları elastiktir ve bağlantılarında dişli kaplinler bulunur. Büyük boyutta olduklarından dolayı yardımcı tahrik üniteleri ile çalışırlar.

Bilya grubu; çelik, kauçuk ya da seramik kaplama ile kaplıdır. Üç tür boşaltma şekli vardır; boğazdan, çevreden ve diyaframlı olarak, üç şekilde boşaltma yapar.

Kuru ve yaş ürünleri öğütebilme kapasitesine sahiptir. İçeriğinde bulunan malzemeler, toza ve diğer etkenlere karşı korumalıdır.

Kuru ve yaş çok küçük boyutlarda malzemeleri öğüttüklerinden dolayı, parçaları aşınmaya karşı özel bir malzeme ile kaplanır.

Birçok parçasının bakımı, otomatik olarak yapılır. Otomatik yağlama sistemi ile birçok parçası yağlanır.

Otomasyon panosu sayesinde, otomatik ve elle kumanda etmek mümkündür. Bu tür ürünlerde genel olarak, bir yıl garanti ve servis hizmeti bulunur.

Böylelikle arızalanma durumunda, işler aksamadan arızası giderilmiş olur.

Ürün hakkında daha fazla bilgi almak için; http://www.remas.com.tr/bilyali-degirmenler/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir