Diyet Yaparken Çok Dikkat Etmeniz Gereken Kurallar

17 May

Diyet yapan kişilerin önemli sıkıntısı, diyete direnç sağlayamamalarıdır. Şok diyet ile hızlı kilo vermeye çalıştığınız zaman aslında metabolizma düzeninizi bozuyor ve daha sonra kilo veremiyorsunuz. Şok diyetler ile sağlıklı ve kalıcı kilo kaybedemezsiniz. Bağırsakları çok fazla çalıştıran ve tek tip besine dayalı diyetler sadece vücuttaki suyun atılmasını sağlar. Diyet bittiği zaman daha hızlı kilo almaya başlarsınız.

diyet süresi
diyet süresi

Diyet Yapanlar Kesinlikle Bunlara Dikkat Etmeli

Diyet sırasında su içmeye ihtiyaç duymazsanız dahi azar azar su içmeye çalışın. Su ile toksinleri daha hızlı atar ve kilo verirsiniz. Yediklerinizi iyi çiğneyin ve porsiyonlarınızı küçültün. Sürekli aç kalarak zayıflamaya çalışırsınız kilo vermeniz zorlaşır. Yemeklerin arasında en az iki saat süre bulundurun.

Vücudunuz ödem tutuyorsa tuz tüketimini azaltmalı ve yemeklerinize bol baharat eklemelisiniz. Yeme düzeninizde değişiklik yapmazsanız kesinlikle kilo vermezsiniz. Kızartma ve hamur işlerinden uzak durmalı, hayatınızın hiçbir döneminde yer vermemelisiniz. Tatlı krizlerinde ise şerbetli tatlı yerine sütlü tatlıları tüketmeye özen gösterin.

diyet yapmak
diyet yapmak

Uyku düzeninize kesinlikle dikkat edin. Uykusuzluk durumunda daha çok yeme ihtiyacı duyarsınız. Metabolizmanın düzenli çalışması için diyet yapanların mutlaka 7 ya da 8 saat uyumaları gerekir. En önemlisi hareketli bir yaşama adım atmanız. Hafif tempolu yürüyüş ya da egzersizlerle daha hızlı kilo verirsiniz. Ağır egzersizlere hemen başlamamalı, vücudunuzu spora hazırlamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir