Dünyadan Keyifli Bir Başkent Bükreş Gezi Rehberi

17 Kas

Tatil planları arasında Bükreş bulunan kişiler gezi rehberi oluşturarak görmek istedikleri yerleri planlamaktadır. Bükreş gerek doğasıyla gerekse tarihi ile oldukça rağbet gören ülkeler arasında bulunmaktadır. Dünyadan keyifli bir Başkent Bükreş gezi rehberi oluşturmadan önce gidilmesi gereken yerler araştırılmalıdır. Seyahate çıkmak isteyen bireyler dünyadan Keyifli bir Başkent Bükreş gezi rehberi oluşturarak ülkenin tüm güzelliklerini şahit olacaktır. Bükreş ülkesinin köy yaşantısını yansıtan köy müzeleri oldukça fazladır.

Köy müzesi Zafer takı’na yakın bir alanda bulunmaktadır. Bu bölgede genellikle romenler yaşamaktadır. Köy müzesi genellikle 17. ve 20. Yüzyıl hayat koşullarını yansıtmaktadır. Köy müzesi dışında gezilip görülmesi gereken yerlerden biri de Bükreş Opera binasıdır. Bükreş Opera binası genellikle halktan belli bir miktar para toplanarak yapılmıştır. Ziyaretçiler belli bir ücret karşılığında opera binasını gezebilmektedir. Eşsiz mimarisi ve dokunuşları ile Opera binası içerisinde nostaljiyi iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Opera binası dışında en çok rağbet gören yerlerden biri de Aziz Anthony kilisesidir. Aziz Anthony kilisesi 550 yıl önce inşa edilmiştir. Mimari yapısına zarar verilmeden günümüze kadar varlığını sürdürmektedir.

Bükreş’de Gezilmesi Gereken Yerler

Bükreş bölgesinde birçok turistik bölge bulunmaktadır. Özellikle de tarihi ve mimarisi ile gezilmesi gereken efsane bölgeler bulunmaktadır. Bükreş ülkesini ziyaret etmek isteyen bireylerin kesinlikle gezi planı oluşturarak ülkenin tüm güzelliklerinin keyfini çıkarması önerilir. Bükreş ülkesini ziyaret etmek isteyen bireyler gezi planı oluşturduğu takdirde hiçbir bölgeye atlamadan ülkenin güzelliğine şahit olabilir. Dünyadan keyifli bir başkent Bükreş gezi rehberi oluşturarak eğlenceli bir tatil geçirebilirsiniz. Kont Drakula sarayı mutlaka gezilmesi gereken saraylardan biridir.

Kont Drakula sarayı oldukça muhteşem bir mimariye sahiptir. Cotroceni Sarayı da turistler tarafından en çok ilgi gören mekanlar arasında yer almaktadır. Genellikle bu saray cumhurbaşkanının ikamet ettiği saray olarak bilinmektedir. Cotroceni Sarayı uzun bir tarihe sahiptir. Yahudi müzesi de gezilmesi gereken mekanlardan biridir. Hayatta kalan Yahudiler tarafından dizayn edilmiştir. Yahudi müzesi içerisinde struma olayının izleri bulunmaktadır. Tarihi struma olayı gençlere nakletmek için müzede izleri bulunmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir