Facebook’taki İlişki Durumu Sosyal Hayatı Nasıl Etkiliyor?

30 Tem

Sosyal yaşam biçimimize ve tercihlerimizle ilgili pek çok ayrıntıyı sosyal medyada paylaşıyoruz. Fakat ilişki durumunu ve fotoğraflarımızı paylaşmak ne kadar sağlıklı? Facebook’ta ilişki durumu belirtilmeli mi? 5 binden fazla üyesi bulunan sosyal paylaşım sitesinde yapılan ankete, kızlar ve erkekler bu konuda ortak fikirdeler: Facebook’ta ilişki açıklanmamalı diyorlar.

facebook
facebook

Neticeye bakılırsa kızların ve erkeklerin yarısı Facebook’ta ilişki durumunun belirtilmesine gerek yok diyor. Sonuçta ilişkimizle ilgili ayrıntıları paylaşmak özel hayata nasıl yansıyor? Sosyal medyada bu ayrıntıları paylaşmak arkadaşlığa zarar verir diyenler var olduğu gibi, tam aksine böyle şeyleri paylaşmak arkadaşlığa olan sadakati gösterir diyenler de bulunuyor.

5000 kişinin yanıtladığı ankette kadın ve erkeklerin % 48’i ilişki durumunun açıklanması gerektiğini ifade ediyor, % 52 ise Hayır diyor. Facebook’ta ilişki durumu belirtilmemeli, diyor.

facebook sosyal ağ
facebook sosyal ağ

Yazar Nurhan Demirel İlişkiler yeteri kadar karmaşıkken, bir de Facebook’ta nasıl rol alacağımızı kestirmek ilişkileri daha karmaşık bir hale getiriyor. Bulunduğumuz noktada ise Facebook’ta paylaşılan bir imaj, imalı bir söz ya da ilişki durumu değişikliği gerçek evliliğin bitmesine sebep olabiliyor. Bu âlemde neyin gerçek neyin sanal olduğu belli değil. Bu yüzden ilişki durumunuz sizin özel hayatınızdır, nasıl görüyorsanız öyledir. İzah istenecek bir durum olmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir