Horlama Nasıl Tedavi Edilir?

15 Oca

Normalden fazla nefes almayla doğrudan ilişkili bir sorun olarak ortaya çıkan horlama sorunu, genel olarak fazla kilolu kişilerde meydana gelen bir sorundur. Uyku apnesi veya başka türlü sağlık sorunlarına bağlı olarak ta meydana gelebilen horlamaların genel karakteristik özelliği ise, kişinin çeşitli nedenlere bağlı olarak normal nefes alma ihtiyacından çok daha fazla nefes alması ve normalden fazla havanın geçmeye çalıştığı dar bir koridor olan üst solunum yollarından geçmeye çalışmasına bağlı, bu bölgede bulunan yumuşak dokuları titreştirerek, istemsiz bir şekilde rahatsız edici ve yüksek ses çıkarılmasıdır.

Horlama nasıl tedavi edilir? Sorusunun cevabını bulmadan öne, horlamaya neyin neden olduğunun tespit edilmesi önemlidir. Herhangi bir başka sağlık sorununun horlamaya neden olup olmadığının anlaşılmasına bağlı olarak tedavi yönteminin de bu duruma göre belirlenmesi en sağlıklı tedavi sürecinin yapılabilmesini sağlar. Bununla birlikte tüm horlama tedavilerinde öncelikle fazladan alınan nefesin normal boyutlara indirilmesi ilk önce başvurulacak yöntem olmalıdır. İlaç, cerrahi operasyon veya hafifi temel çözümler gibi çeşitli tedavi yöntemleri bulunmasına karşılık, horlama tedavisinin en kesin çözümü alınan nefes miktarının normal boyuta indirilmesidir.

Buteyko Metodu Kesin Çözüm Olur mu?

Bu kapsamda Horlama nasıl tedavi edilir? Sorusunun ana cevabı da çeşitli nedenlerle artmış olan nefes alma işleminin, normal ve sağlıklı bir kişinin aldığı orana düşürülmesi için yapılacak çeşitli çalışmalardır. Buteyko metodu pek çok diğer yararının yanı sıra, dengeli ve sağlıklı nefes alabilmenizi sağlayacak, disiplinli bir şekilde normal nefes almanızı sağlayarak, üst solunum yollarının doğru bir şekilde çalışmasını sağlar. Buteyko nefes metodu bu sayede, horlamanın tedavisinin yanında, pek çok açıdan yaşam kalitenizi arttırarak. Daha verimli ve alışkanlıklardan sıyrılmış yeni bir yaşam olanağı sunar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir