Kararan Dirseklere Doğal Çözüm

29 Oca

Güzelliğin bakım ile oran bağlantısını eğer pahalı kozmetik ürünlerden geçtiğini düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Güzellik sırlarının tümünü neredeyse mutfağınızın malzemelerinden temin ederek kolayca uygulayabilirsiniz.

dirsek
dirsek

Zaman içinde kararan dirsekler sebebi ile kısa kollu kıyafetlerde rahatsız olabilirsiniz. Bunun özümü ise oldukça basit. Dirsekler bir yere dayanma ve hareket kabiliyet yetisi sebebi ile daha sert bir deri olmaya başladığında kararma aşamasına da geçer. Karamanın önüne geçmek için dirseklerinizi nemlendirmeniz gerekir. Bunun yanı sıra haftalık uygulayacağınız peeling ile kararmış olan dirseklerinizden de kurtulmanız mümkün.

Kararan Dirsekler İçin Peeling Uygulaması

Limonun mucizevî etkisi kararan dirseklerin giderilmesinde de bizlere yardımcı oluyor.  Bir limonu rendeleyin içine bir kahve fincanı deniz tuzu, susam yağı, bir tatlı kaşığı portakal yağı, bir tatlı kaşığı okaliptüs yağı ve bir tatlı kaşığı da şeftali yağını ekleyin. Karışımı iyice karıştırıp dirseklerinize uygulayın. Haftada iki kez bu peeling uygulamanız mümkün.

kararan dirsek
kararan dirsek

Günlük olarak nemlendirme ihtiyacını ise susam yağını sürerek uygulayabilirsiniz. Böylece dirsekleriniz iyileşmesi daha hızlı olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.