Koridor Dekorasyonu için 4 İpucu

9 Eki

Ev dekorasyonunda belki de en önemli olan alan koridordur. Farklı detaylar ile hareket kazandırılabilecek olan bu alan hem sizin için hem de ziyaretinize gelenler için özeldir. Oda geçişlerinin yer aldığı koridorun yeterli aydınlatmaya sahip olmasının yanı sıra bu alanın hareketli olması da gerekir. Çeşitli aksesuarlar ile hareket kazandırılabilirken daha geniş olan koridorlarda ise mobilyalara da yer verilebiliyor.

duvar dekorasyon fikirleri

  1. Koridorların dekorasyon uygulamasında aydınlığın mutlaka yeterli düzeyde olması gerekir. Eğer yeterli aydınlık alanın yaratılmadığını düşünüyorsanız duvar aplikleri ya da şerit led kullanımına yer verebilirsiniz. Bunun yanı sıra açık renk boyu kullanımına yer açılması bu alanın daha geniş ve aydınlık gözükmesine neden olacaktır.
  2. Geniş koridorların daha dar görünmesini sağlayacak olan seçim bordürlerdir. Farklı bordür tercihleri arasından sizin için en uygun olan tercihi yaparak bu alanda kullanabilirsiniz. Dilerseniz ahşap uygulama seçimlerine de yer vermeniz mümkün.
  3. Koridor dekorasyon uygulamasında tablolar ve askıda olan aksesuar seçimlerine yer açmanız mümkün. Fakat bu seçimlerde tabloların aynı stil çerçeve ile hazırlanması oldukça önemli bir detaydır. Bunun yanı sıra tercih ettiğiniz aksesuarlarında birbiri ile uyumlu olması gerekir.
  4. Geniş olan koridorlarda tercih edebileceğiniz puf, sehpa gibi seçimler oldukça ideal olurken aynı zamanda bu seçimler ile ekstra aydınlatmalara da yer açabilirsiniz. Seçtiğiniz mobilya seçimlerinde ise ev stilinize hitap eden seçimler yer açmanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir