Laptop Batarya Ömrü Nasıl Uzatılır?

20 Şub

Laptop cihazlarınızı şarj ettikten sonra mümkün olduğunca uzun süre boyunca kullanabilmek ve batarya değiştirmeye para ödemek istemiyorsanız sizler için hazırladığımız bu ufak rehbere göz atabilirsiniz.

Eğer laptoplarınızı prize takılı olarak kullanıyorsanız bataryanızı tam olarak boşaltmamaya özen gösterin. Bataryanız %40 oranlarına geldiği zaman bilgisayarınızdan çıkartın ve güneş ışığı almayan bir yerde muhafaza edin.

laptop
laptop

Dizüstü bilgisayarda yer alan Wi-Fi ve BlueTooth özelliklerini kullanmadığınız zaman kapalı tutun. Kısayol tuşlarını kullanarak hızlı bir şekilde bu özellikleri açıp kapatabilirsiniz.

Ekran Parlaklığını Ayarlayın

Flash tabanlı oyunlar dahil olmak üzere tüm oyunları oynamaktan, DVD ya da HD videolar izlemekten uzak durun. Şarjınızın uzun gitmesi gereken anlarda bu tür aktiviteler şarjınızı çabuk bitirecektir.

pc
pc

Ekran parlaklığını orta seviyelere getirerek şarj ömrünüzü gözle görülür bir şekilde arttırabilirsiniz. Ayrıca Windows güç ayarlarından 10 dakika boyunca herhangi bir aktivite olmadığı zaman ekranı ve hard diski kapatan özellikleri aktif edin. Bu adımları takip ederek şarj ömrünüzü uzatabilir ve daha uzun süre kullanım ömrüne sahip olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir