Modern Dağ Evi Dekorasyonu

15 Nis

Ahşap ağırlıklı, rustik ve country tarzına sahip mekânlar akla gelir dağ evi denildiğinde. Bazı modeller ise daha modern çizgilere sahiptir. Mesela modern tarzda döşenmiş dağ evi dekorasyonlarına sıklıkla İsviçre’de rastlanabilir.

dağ evi
dağ evi

İç Dekoru

Alıştığımız klasik dağ evi iç dekorasyon renginden farklı olarak, modern dağ evi iç dekorasyon renkleri beyaz ağırlıklıdır. Tabi ki renk uyumunu beyaz ağırlıklı mobilyalar tamamlar.

Ahşap kısımları genel olarak, beyaz ve kırmızı renk tonunda boyanır. Mobilya tasarımları ise modern bir çizgiye sahiptir.

Koltuk ve sandalyelerde, hayvan derisi desenleri ağırlıklı olarak kullanılır. Modern dağ evi dekorasyonunda, mutfak eşyaları metalik ve modern bir tarzda seçilir. Genel olarak klasik tarzda eşyalar yoktur.

dağ evi dekorasyonu
dağ evi dekorasyonu

Yatak odası alanları; sade, modern bir tarzda ve tabi ki yine beyaz renk ağırlıklı olarak tasarlanır. Ayrıca genel olarak yatak odaları dağ manzaralı olur. Sabah dağ manzarası ile uyandığınızı hayal edebilirsiniz.

Banyo alanlarında ise, zıtlıktan doğan renk uyumunu sağlamak için siyah renkler ağırlıkta kullanılır.

Modern dağ evlerinde tüm iç mekân aydınlatmaları spot lambalar ile sağlanır. Bu da modern tarza uygun bir aydınlatma şeklidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir