Nargile ve Nargilenin Zararları

30 Tem

Sigara içenler, sigarayı bırakmak için nargile ya da pipoya yönelirler. Bilinmedik durum ise nargile ve zararları insan hayatını daha olumsuz etkilediğidir.

nargile zararları
nargile zararları

Nargile özel yöntemlerle yapılır. Nargilenin suyu dirak akciğeri etkiler. Sigaranın zararları tabi fazladır ama nargileye göre akciğere ulaşma zamanı gecikir.

Nargile Akciğeri Sigaradan Olumsuz Etkiler

Nargilenin sigaradan az zararlı olduğunu düşünmek yanlış. Nargile de aynı şekilde sigara gibi bağımlılık eder. Nargile içmek aslında keyif olarak görülmemeli. Nargile vücutta kısa sürede yayılır. Sigara dumanına göre daha fazla dumanı etrafa yayar. Pasif içicileri de olumsuz etkiler.

nargile
nargile

Nargileyi kişiler az içtiklerini söyleseler de bir nargile içimi bir paket sigaraya eş değer görünümdedir. Keyif verici şeyler her zaman bedeni olumsuz etkiler.  Nargile yüksek oranda nikotin barındırır. Yapılış şekli dolayısıyla vücudu hemen etkiler. Nargile temizliği de çok önemli. Kullanan kişilerin dikkatli yapmaları gerekir. Nefes problemi yaşayan kişiler özellikle nargile ortamından uzak durmalı. Kısa sürede akciğerleri doldurur. Vücutta tıkanmalara neden olur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.