Peynir ve Elmayla Diş Temizliği

20 Ara

Dişlerimiz, bizler için çok büyük öneme sahiptir. Ağız ve diş sağlığı, vücudun komple sağlığını direkt bir şekilde etkiler. Dolayısı ile dişlerimize gereken önemi ve değeri vermeliyiz. Ağız kokusu, dişi çürükleri ve buna benzer sorunları ortadan kaldırmak için, gereken tüm bakımları ve kontrolleri yapmalıyız.

diş temizliği
diş temizliği

Bu besinlere dikkat

Diş temizliğinde, her ne kadar diş macunları vazife üstlenseler de, bazı besin maddeleri de bu noktada marifetlidir. Elma ve havuç gibi sert besin maddeleri, hem dişlerin daha sağlam bir yapıda olmalarına sebebiyet verir, hem de temizliği sağlama görevini yerine getirirler. Bu temizlikte ki unvan ise, tıp uzmanları tarafından mekanik temizlik olarak adlandırılmıştır.

diş sağlığı
diş sağlığı

Peynir gıdası ise, çürük önleyici özelliklere sahiptir. Kahvaltı sofralarının vazgeçilmezi konumunda olan peynirler, aynı zamanda ağız ve diş sağlığımız için de, kıymetli bir noktada bulunurlar. İçlerinde bulunan özellikler itibariyle, diş çürümesinin önüne geçen beyaz peynir, sağlık açısından da sürekli tüketilmesi gereken bir besin maddesidir. Bugünden sonra, diş sağlığınızı düşünerek, tüketmeye devam edin.

diş beyazlığı
diş beyazlığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.