Porselen Makyajdan Faydalananın

22 Kas

Makyaj bir çok tekniği ile kusurlu yüzerde mükemmel sonuç verebilmektedir. Her yüz için uygulanacak doğru bir makyaj tekniği, kullanılacak doğru renkler mutlaka vardır. Günümüzde özellikle gelinlere, tüm gece boyunca sürecek davetlere katılacak kadınlarda kısaca uzun süre kalıcı makyaja ihtiyat duyanlarda ve yüzünde yara izi, sivilce izi gibi izler ve leke bulunan kadınlarda kullanılan bir makyaj tekniği de porselen makyajdır.

Porselen makyaj, uzun süre kalıcılığını koruyan, terleme ile akmayan bir makyaj çeşitidir. Gün ışığında kullanılmayan ancak gece boyunca yüzünüzde kusursuz bir cilt görünümü kazandıran porselen makyaj, adından da anlaşılacağı gibi adeta yüze porselen bir kaplama yapmış gibi kalın bir makyajdır.

Porselen Makyaj
Porselen Makyaj

Porselen Makyaj İle İzlerden Kurtulun

Porselen makyaj, yüzdeki izlerden lekelerden kurtulmanın en kestirme yoludur. Porselen makyaj tüm yüzün fondöten sürülüp, pudra ile sabitlenmesinin sağlandığı bir zemin üzerine uygulanır. Göz farı, allık gibi tüm uygulamalar yapıldıktan sonra yüze makyajı sabitlemek için bir sprey uygulanır. Bu sprey ile makyaj uzunca bir süre kalıcı hale gelecektir.

Porselen makyaj için sprey öncesi yapılan tüm uygulamalarda bu makyaja uygun özel kozmetik ürünler kullanılmalıdır. Böylece daha kalıcı, daha sağlıklı ve daha başarılı sonuçlar elde edilir. Porselen makyajı profesyonellere bırakmak başarıyı arttıracaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.