Yeni Saç Boyama Tekniği “Flamboyaj”

28 Ara

2000’li yılların başında, herkesin rakun gibi görünmesine neden olan, yüksek kontrastlı röflelerden sonra ombre ve balyaj, yıllardan beri saç boyamaya ilişkin anlayışımızı yeniden tanımlamak için elinden geleni yaptı. Şimdi bir kez daha saçta devrim yaratmak için sektöre flamboyaj geldi.

Flamboyaj Nedir? Diğer Saç Boyama Tekniklerinden Ne Farkı Var?

Vurgulama tekniği için ihtişamlı bir isim olan (ombre ve balyaj gibi) flamboyaj (flamboyage) temel olarak aynıdır, ancak gölgeler biraz daha hafiftir. Geleneksel vurgulara yeni bir alternatif olan bu teknik, ombre teknikleri ile saçınıza daha fazla derinlik kazandırarak doğal ve parlak bir sonuç veriyor. Daha incelikli, kademeli bir görünüm yarattığı için de inanılmaz derecede popüler!

Flamboyaj, kıvırcık, düz, dalgalı, kısa, uzun, sarışın veya esmer her saç ve tipe uyar, çünkü her saç tipine kolayca uyacak şekilde renk tonları ayarlanabilir. Bu teknik folyo veya paket gerektirmediğinden balyaj nispeten hızlıdır. Kullanımdaki her şeyden farklı olarak, folyodan ziyade saça uygulanan yapışkan şeritlerini kullanır ve kuaförün şerit renklerine göre son derece hassas çalışmasını sağlar.

Son efekt, saç boyunca dokunan farklı renk tonlarıyla derinlik ve canlılık özelliği kazanıyor. Sonradan bir renk tonu eklenebilirse de, flamboyage saçları bariz ve korkunç çizgiler olmadan daha aydınlık ve parlak görünüyor. Saçınızın temel rengi asla değişmediğinden sorunsuz bir şekilde büyümeye devam ediyor. Saçlarında ince vurgular arayan, feminenliği öne çıkartan flamboyaj, her kadın için ideal.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir