Akupunktur Tedavisi Nedir?

26 Haz

Dünyada çeşitli nedenlerden dolayı insanlarda görülen birçok hastalık ve bu hastalıkları tedavisi için kullanılan birçok tıbbi ve alternatif yöntemler vardır.  İnsanlar arasında en yaygın yapılan tedavi yöntemlerinden birisi akupunktur tedavisidir. Uzakdoğu kültürüne sahip akupunktur, geçmişten günümüze gelen bir tedavi yöntemi olup çok yaygın kullanıma sahiptir. Akupunktur tedavisi için kullanılan bazı tıbbi iğneler vardır. Bu iğnelerin yeri ve vücuda giriş noktaları çok önemlidir.

Akupunktur tedavisinde hangi hastalığın tedavisi isteniyorsa, o bölgeye sistemli olarak iğne batırılması gerekir. Çünkü amaç vücuda uyarı vermektir. Akupunktur’un etkilerini farklı şekilde inceleyebilir, bilinen etki çeşitleri Analjezik, Sedasyon, Homeostatik, Bağışıklık Sistemine Olan, Motor Fonksiyonlarında İyileşme etkisi olarak çeşitlendirilir.

akupunktur
akupunktur

Akupunktur Tedavi Türleri Nelerdir?

Akupunktur tedavi yöntemlerini ise kulak, vücut ve lazer akupunktur olarak türleri vardır. Akupunktur ’un etkili olduğu hastalıklar vardır, bu hastalık türleri de kendi aralarında bölümlendirilir. Buna göre Romatizmal Hastalıklar, Ruhsal ve Psikiyatrik Rahatsızlıklar, Nörolojik Rahatsızlıklar, Solunum Yolu Rahatsızlıkları, Hormonal Rahatsızlıklar ve Kulak Rahatsızlıklarıdır.

Akupunktur tedavisi ülkemizde çok yaygın yapılan bir tedavi olup birçok sağlım merkezinde konusunda uzman hekimler tarafından başarıyı ile seanslar dahilinde gerçekleştirilir. Akupunktur tedavisi ile ilgili detaylı bilgiye sahip olmak, tedavinin etkilerini görerek yaptırmak için http://www.aliakben.com/akupunktur-tedavisi/ internet adresini günün her saati ziyaret edebilirsiniz. Akne, iktidarsızlık ve selüloit gibi birçok hormonel hastalıkların tedavisi akupunktur ile başarıyla tedavi edilen hastalık türleridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir