Alçak Tavanlı Evlerde Dekorasyon Önerileri

29 Nis

Bazı insanlar iş veya ev gibi yaşam alanları alçak tavana sahiptir. Dekorasyon dünyasında yaşanan gelişmeler dikkate alındığında aydınlık, havadar ve geniş mekanlar oluşturmak mümkündür. Alçak tavana sahip evlerden öne görülen düşüncelerden birisi evin küçük görülmesi ve havasız gösterilmesidir. Sizlerde yapacağınız küçük dokunuşlar ile evinizi daha ferah ve geniş gösterebileceksiniz.

alçak tavanlı ev
alçak tavanlı ev

Öncelikli olarak alçak tavana sahip evlerde renk seçimi çok önemlidir. Bu tip evlerde ışığı iyi yansıtan, açık renk ev boyaları tercih etmek gerekir. Tavan rengi ise duvar renginin daha da açığı olmalıdır. Alçak tavana sahip evlerde yapacağınız dekorasyon hamlelerinden birisi de ışıklandırma olmuştur. Işıklandırma odanızın boyutunu uzun gösterebilir. Bunun için gösterişli avizelerden kaçınmak gerekir.

Alçak Tavanlı Evlerin Dekorasyon Gereklilikleri

Genellikle insanlar alçak tavana sahip evleri için spot lamba tercih ederler. Yine duvar aplikleri de tercih edilebilecek aydınlatma ürünlerinden birisi olmuştur. Alçak tavanlı evlerde mobilya seçimi çok önemlidir. Tıkış tıkış bir mobilya seçimi son derece yanlış olup insanlar gerek dar gerekse de geniş evleri için fonksiyonel olarak ifade edilen mobilyaları tercih etmelidir.

alçak tavan dekoru
alçak tavan dekoru

Ahenkli ve renkli mobilyalar dar alanlar için biçilmiş kaftandır. Dekorasyon yeniliğinde boya seçimi ne kadar önemli ise duvar dekorasyonu da o kadar önemlidir. Kalabalık ve karışık duvar dekorasyon yenilikleri yerine geometrik şekiller tercih edilebilir. Alçak tavanlı evlerde yapılabilecek dekorasyon yeniliklerinden birisi de pencere alanlarının genişletilmesi olmuştur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir