Bahçe İçin Dekorasyon Önerileri

7 May

Belki de yapılması en zevkli olan bahçe dekorasyonu, her türlü fikre açık ve yaratıcılığın en üst düzeyde kullanılabileceği özgür bir alan.

Bu yüzden daha sonradan kafa karışıklığı yaşamamak için, bahçe dekorasyonuyla ilgili önceden hazırlık ve düzenleme yapmak gerekir.

bahçe dekorasyonu 2016
bahçe dekorasyonu 2016

Bahçe Dekorasyonu İçin Yapılacaklar

Öncelikle işe, bahçenin taslağını bir kâğıda geçirmekle başlayıp, planlamayı onun üzerinden yapmak gerekir. Hangi kısımlara neler dikileceği ne tarz eşyaların alınacağı, gölge ve güneşli olan yerler hesaplanarak bir ihtiyaç listesi oluşturulmalıdır.

Bahçe için oluşturulan ihtiyaç listesinin olmazsa olmaz malzemeleri ise, yemek masası, salıncak, saksılar, bitki tohumları ve ekim yapmak için malzemeler, güneşten korunmak için şemsiye, lamba ve hatta bahçe puflarıdır.

Bahçenin en önemli özelliği, keyif yapılacak ve kafa dinlenecek yer olmasıdır. Bu yüzden rahatça oturulacak bir köşe dizayn edilmeli ve etrafı iç açıcı çiçek ve süslemelerle donatılmalıdır.

Özellikle son yıllarda artan ‘’kendin yap’’ fikirleri bahçe dekorasyonuna da uygulanabilir ve evdeki ya da doğada bulunan malzemeler, birçok süs ve kullanım eşyası ortaya çıkarılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir