Bakımlı Ellerin Sırrı Akrilik Tırnak

20 Haz

Akrilik tırnak bir protez tırnak türüdür. Takma tırnak değildir. Son dönemlerde birçok ünlü tarafından tercih edilir. Tırnaklarınızın daha düzgün, güzel ve uzun görünmesini sağlar. Tırnaklarınız sürekli manikürlü gibi görünür. Daha çok yoğun hayatı olan insanlar tarafından manikür yaptırmamak için tercih edilir. Evde yapım fiyatı daha uygundur. Düzenli bakımı yapıldığında 1 aya kadar dayanabilir. Tırnaklarınız uzadıkça çıkarılmalıdır. Aksi takdirde tırnaklarınız uzadıkça, uzayan tırnağa baskı yapar. Zarar verir.

Akrilik Tırnak Uygulaması Nasıl Yapılır?

Malzemeler

Akrilik tozu

Akrilik törpüsü

Tırnak fırçası

Akrilik Primer

Akrilik Form

Önce tırnakların boyu ve şekli ayarlanır. Tırnaklar olabildiğince kısa olmalıdır ki kendi tırnağımıza baskı uygulamasın. Ardından tırnak etleri itilir. Törpü kullanarak tırnak yüzeyi törpülenir. Tırnak yüzeyinin törpülenmesinin amacı tırnak üzerine uygulanan akriliğin daha iyi tutunmasını sağlar. Törpüleme işlemi bittikten sonra tırnak yüzeyi silinir.

Tırnağın üstüne primer uygulandıktan sonra akrilik ya da jel işlemine geçilir. Tırnağınızın altına akriliği koyacağınız bir forma ihtiyacınız var. Bunun için bir fırçaya ihtiyacınız var. Fırçanızın ucunu ıslatıp, fazlasını alın. Ardından toz akriliğe batırın ve 3 saniye bekleyin. Aldığınız akriliği, tırnağınızın bitiş yerine koyun ve yavaşça dağıtmaya başlayın. İstenilen şekil verilinceye kadar devam edin. Bütün tırnaklara uygulayın. Ardından tekrar törpülenerek istenilen şekil verin.

Akrilik Tırnak Nasıl Çıkarılır?

Tırnağınız uzadıkça tırnakları çıkartmanız gerekir. Tırnağın üstündeki akrilik gidene kadar akrilik törpüsü ile törpüleyin. İnceldikçe sonra kesebilirsiniz. Ardından tırnaklarınızı aseton ile 30 dakika bekletin. Tırnaklarınızı çıkardıktan sonra düzenli bakım yaptıktan sonra tırnaklarınız normale döner. Eğer yanlış bir çıkarma işlemi yaparsanız tırnaklarınız hasar görebilir.

Neden Tercih Edilir?

Kırılgan tırnaklarınız var ise akrilik tırnak sayesinde kırılması çok daha zorlaşır.

Her zaman tırnaklarınız bakımlı ve güzel gözükür.

Ojenizin uzun süre dayanması

Tırnak yeme alışkanlığı olanlar için bu alışkanlığın bırakılmasına yardım ediyor.

Altına sürülen koruyucu sayesinde kendi tırnağınıza zarar vermez.

Oluşabilecek Zararlar

Uygulama sırasında kokuya hassasiyeti olan kişilerde rahatsızlık olabilir.

Tırnağa sert bir darbe ile tırnak kırılabilir

Hassas ciltlerde alerji oluşturabilir.

Aynı tırnağı çok uzun süre kullanırsanız tırnağınıza zarar verebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir