Boyun Tutulmaları

29 Eki

Sabahları uyandığınız zaman çoğu kez sizi boyun ağrısı bekler ve başınızı sağa ve sola çevirmezsiniz. Yanlış duruşta uyumak ya da uzun süre aynı pozisyonda kalmak, gün içinde gereğinden fazla ağırlık taşımak, sizi zorlayacak egzersizler yapmak, klimalı ortamlarda çok fazla vakit geçirmek gibi sebeplerden ötürü boyun tutulması yaşanır.

Boyun Tutulmaları
Boyun Tutulmaları

Boyun tutulması ve ağrımasını önlemek için uygulayacağınız bazı küçük yöntemlerde bulunmaktadır. Bu yöntemler ile kişi kendisini tedavi edebilir, ağrılarını en aza indirebilir. Fakat boyun tutulması ve ağrılar aldığınız bütün önlere rağmen geçmiyor aksine şiddetleniyorsa mutlaka bir doktora muayene olmanız lazım.

Boyun Tutulmasını Geçirmenin Yolları

Tutulan ve ağrıyan bölgeleri sıcak tutmak en alışık olduğumuz yöntemler arasındadır. Çünkü sıcak kasları gevşeterek ağrıyan yeri rahatlatır. Bunun yanında kas gevşetici kremler ile uygulanan masajlar da rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

Boyun Tutulmaları
Boyun Tutulmaları

 

Yazıya ufak bir ara verip, bu ağrıları ciddiye almanızı tavsiye ediyoruz. Eğer buradaki => http://www.boyunduzlesmesi.com/boyun-fitiginin-belirtileri belirtilerden herhangi birini taşıyorsanız, boyun fıtığı ihtimali ile karşı karşıyasınız demektir. Lütfen bunu dikkate alalım. Şimdi yazımıza dönecek olursak; kaslarınızı gevşetirken aynı zamanda boynunuzu zorlayan hareketlerden de uzak durmalısınız. Eğer ağrıyan bölgeye krem sürme imkânına sahip değilseniz krem yerine zeytinyağı da sürebilir ve hatta zeytinyağı ile masajda yapabilirsiniz. Masajın arkasından bir bez ile sararak sıcaklığını korumalısınız. Ağrılarından 1- 2 gün de yavaş yavaş kurtulacağınızdan kuşkunuz olmasın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.