Burun Estetiği Ameliyatı ve Sonrası

13 Oca

Burun estetiği son yıllarda bir çok insanın merak ettiği bir konudur. Sağlıklı bir burun estetiğine kavuşmak için araştırmalar, sağlık siteleri gözden geçilir. Burun yapısından memnun olmayan bir çok kişinin baş vurduğu burun estetiği hakkında merak edilen bir çok konu vardır.

Burun Estetiği Ameliyatı Ve Sonrası
Burun Estetiği Ameliyatı Ve Sonrası

Burun Estetiği İle İlgili Merak Edilenler

Estetik ve fonksiyonellik olarak ayrılan burun ameliyatları, kemerli bir burun yapısını düzeltir, düşük burunu kaldırır. Burun estetiği ameliyatları kişiyi istediği burun yapısına sahip kılar. Uygulanan cerrahi çözümle burun küçültülebilir, kısaltılabilir ya da uzatılabilir. Doğumsal yapı dolayısıyla var olan eğrilikler düzeltilebilir.

Burun yapısının ortaya konması ve yapılacak değişikliklerin doğru analiz edilmesi için iyi bir estetik cerraha muayene olunmalıdır. Uzmanın yönlendirmeleri ile sağlanacak değişiklikler, kişilerin beklentilerini karşılamalıdır. Burun ameliyatına girmeden önce, sigaranın bırakılması ve kan sulandırıcı bir ilaç kullanılıyorsa kullanımının durdurulması gereklidir.

Burun Estetiği
Burun Estetiği

Burun ameliyatları gelişen teknolojik uygulamalar sayesinde son derece konforlu gerçekleşir. Yaklaşık 1-2 saatte tamamlanan operasyon sonrasında hastalar aynı gün taburcu edilebilmektedir. İyileşim süreci hızlı olan operasyon sonucunda şişlik ve morluklar 2-3 gün içinde kaybolur. Hasta 1  hafta içinde  tamamen iyileşip, normal hayatına döner.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir