Çatı Katları için En İyi Dekorasyon Tavsiyeleri 

9 May

İnsanların büyük bir kısmı çatı katı olan bir eve sahip olmak isterler. Fakat bu tarz bir eve sahip olan kişilerin büyük bir kısmı alanın küçük olması, yapı bakımından farklı olmasından ötürü doğru şekilde dekorasyon yapamıyorlar.

çatı katı
çatı katı

Çatı Katı Dekorasyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

 Bu alanda öncelikli olarak ısı yalıtımı doğru yapılmalıdır. Çünkü burası çok soğuk yazın sıcak olur. Alanda yapılacak olan ısı yalıtımı ile beraber bölgedeki ısı da dengelenmiş olacaktır.

Çatı katında önemli olan şeylerden bir tanesi de aydınlatma. Dikkatli bir şekilde seçilecek olan aydınlatma bulunulan ortama ferahlık ve aydınlık katacak, çatının büyük görünmesini sağlayacaktır.

Seçilecek olan renklerin açık olması gerekirken aynı zamanda mobilya konusunda da tercihler portatif ürünlerden yana olmalıdır. Böylece çok küçük alanda dahi istenildiği gibi bir yaşam alanı hazırlanmış olacaktır.

çatı katı dekorasyon
çatı katı dekorasyon

Tavan yüksekliği konusunda sabit bir alan üzerinde çalışmalar yapılmadığı için eşyaların yerleştirilmesi ile alakalı farklı sorunlar kendini göstermektedir. Bunun için özel hazırlanacak olan eşyaların kullanılması, çok daha iyi sonuçların ortaya çıkmasına yardımcı olabilir.

Çatı katı ile alakalı dekorasyon yapılacağı zaman perde seçiminde nispeten daha küçük modeller seçilebilir. Özellikle de stor perdeler, son dönemlerde çatı katlarını çok daha güzel bir görünüme ulaşmış olacaktır.

Bu alanda bölmelerin olması isteniyorsa, paravanlar kullanılarak istenildiği gibi bölmelerin oluşturulması da kolaylıkla sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir