Bot ve Pantolon Uyumunda Dikkat Edilecek Noktalar

11 May

Pantolon altına bot kombini özellikle kış ayında kullanışlı olduğu için sıklıkla tercih edilir. Pantolon ve bot ikilisini tercih ederken bazı detaylara dikkat etmelisiniz. Boyunuz kısa ise bilekte biten botlardan uzak durmalısınız. Bilekte biten botlar, bacak boyunu daha kısa gösterir. Kısa boylular, pantolon ve bot rengini aynı tonlarda alırsa bacak boyları daha uzun görünür.

bot seçimi
bot seçimi

Pantolon ve Bot Kombinleri

Kısa paçalı pantolonlar ile botları kombinleyebilirsiniz. Kumaş ya da Jean pantolonlarla farklı bot modellerini giyebilirsiniz. Boru paça pantolon ya da paçası kıvrılmış gibi duran pantolonlar ile botların uyumu her zaman mükemmeldir. Skinny tarzındaki pantolonlarınızı ise botların içine sokarak giymeye özen gösterin.

Bilekte biten bot ve pantolon etek kombinleri bu yıl oldukça moda. İş yerinde giyebileceğiniz gibi sokak modasında da tercih edebilirsiniz. Pantolon etek giyeceğiniz zaman boy kısmına dikkat etmelisiniz. Boyunuz kısa ise çok fazla uzun pantolon etek modellerini tercih etmeyin. Çok uzun paçalı pantolonlar ile bot giymekten kaçınmalısınız.

bot
bot

İlkbahar ve sonbahar ayında süet tarzı botları kot pantolon ya da kumaş pantolonlarınızla giyebilirsiniz. Deri tarzı botlar ise kış ayında tercih edilir ve spor ya da günlük kıyafetlerinize farklı bir tarz sağlar. Sivri uçlu ya da platform topuklu bot modelleri özellikle kısa ve bol paçalı kumaş pantolonlar ile kombinlendiği zaman sizlere farklı bir stil getirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir