Cazibeyi Baltalayan 6 Sevimsiz Tavır

29 May

Bir ortamdaki en güzel kişi olabilirsiniz, ancak iç güzelliğe gelince, bu alışkanlıklar çekici olmanızı engelleyebilir. Belki de bu 7 sevimsiz davranışın tersini yapmalısınız.

  • Üstünlük taslamak: Herkese tepeden bakan ve üstünlük taslayan biri tüm cazibesini kaybeder. Birçok kişi bunun ilgi çekeceğini, değerli bulunacağını düşünüyor. Ne yazık ki, mütevazılıktan uzaklaşan herkes, birilerinin de yanından uzaklaştığına tanık olur.
kavga etmek
kavga etmek

 

  • Her şeyi bir rekabete dönüştürmek: Tabii ki bazen rekabet edebilir olmak güzel, ama her zaman her şeyin en iyisi olmaya çalışmak, aslında can sıkıcı ya da kaba olabilir. Kimse sürekli ön planda olmak isteyen biriyle birlikte olmak istemez.
  • Kaba davranışlar: Hiç kimse, kaba birini sevmez. Bununla birlikte, çoğumuz bizi sıradanlıktan ayırdığını düşünüyor ve bir sorun görmüyor. Gerçekte hiç kimse saygısız olan ve fark edilmek için her şeyi yapmaya çalışan birine saygı göstermez.
  • Sürekli şikayet etmek: Birçok kişi şikâyet ve protesto gösterisinin daha çok gösteriş yapma şansı verdiğini düşünüyor. Gerçekten, bunun tersi doğrudur. İnsanlar negatif çevrelerde olmaktan hoşlanmaz, bu nedenle sürekli şikâyet eden veya negatif olan birinden kaçınmaya çalışırlar.
saygısızlık
saygısızlık
  • Sebepsiz çatışma yaratmak: Bazı insanlar küçük yanlış anlamaları fırsat bilir veya çatışmaya başlamanın sebeplerini ararlar. Bu şekilde, daha çekici olduklarını düşünürler. Bununla birlikte, muhtemelen sadece başkalarının negatif duygularını tetikliyorlar.
  • Başkalarının sözünü kesmek: Birinin konuşmasına müdahale etmek bazı insanlar için varlığını duyurmak veya bir konuyu ne kadar çok bildiğini göstermek için iyi bir yoldur. Gerçekten, bir konuyla ilgili daha fazla şey bilseniz bile başkalarını rahatsız etmeniz sizi daha popüler yapmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir