Çocuklar İçin Faydalı Zekâ Oyunları

24 Şub

Çocuğunuzun zihinsel ve zekâ gelişimi için siz de bazı destek güçlerden faydalanabilirsiniz. Nedir bu destekleyici ürünler diye soracak olursanız, şöyle açıklayalım. Çocuklarla iletişim kurmanın ve onlara bir şey öğretmenin en etkili ve hızlı yolu oyun oynamaktır. Bunu artık çocuk sahibi olan her ebeveyn biliyor.

oyun
oyun

Geometrik Şekiller Çocukların En Sevdiği Zekâ Oyunlarıdır

Çocuklar için oyuncaklarla oynamak, her gün yeni bir oyuncağa sahip olmak çok mutluluk verici bir durumdur. Fakat çocuğunuza oyuncak alırken her yaş grubuna uygun olacak şekilde onu eğlendirirken aynı zamanda düşünmeye sevk edecek oyuncaklar seçmelisiniz. Mesela zekâ geliştirmeye yönelik oyunlar ve oyuncaklar bu anlamda en büyük yardımcınız olabilir.

kelime oyunu
kelime oyunu

5 yaş altı çocuklar için özellikle geometrik şekillerle hazırlanan ve bu şekilleri birbirleriyle birleştirmeye çalışırken aynı zamanda zekâlarını da geliştirmeye yarayan oyunlar var. Bu oyunlar çocukların zekâ gelişiminde ciddi anlamda rol oynuyor. Beyin gelişimlerinin büyük bir kısmını 2-5 yaş arasında tamamladıklarını düşünürsek, ebeveyn olarak farklı zekâ oyunları ile siz de bu sürece olumlu katkılarda bulunabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir