Erken Gebelik Nasıl Belli Olur?

21 May
erken gebelik

Özellikle bilinçli olarak gebe kalmaya çalışıyorsanız ya da istem dışı cinsel ilişkide korunmayı başaramadı iseniz, adet gününüz yaklaşmadan stres içinde kalabilirsiniz. Acaba hamile miyim gibi soruların yanıtını ancak adet sonra yapacağınız test ile öğrenmek gerekiyor diye sanıyorsanız yanılıyorsunuz.Erken gebelik belirtileri … Read More »

Hamilelikte Bunlardan Kaçının

2 Haz
hamilelik

Hamilesiniz ve yakında bir evladınız olacak. Eşiniz ile olan evliliğinize bir meyve ekleyeceksiniz. Bu hayata eşi benzeri olmayacak olan bir hayat getireceksiniz. Bunun sorumluluğunun bilincinin farkına varın ve ona göre davranın. Hamilelikte kaçınmanız gereken birtakım şeyler vardır. Bunları kesinlikle yapmayın. … Read More »

Hamilelikte Sağlığınıza Dikkat Edin

12 May
gebelikte sağlık

Hamile olan bir bayanın dikkat etmesi gerekenler vardır. Bunun başında sağlık geliyor. Sağlık artık sadece sizin sağlığınız değil, taşıdığınız çocuğunuzun da sağlığıdır. Onun sağlığından da siz mesul olacaksınız. Bu yüzden bunun bilinci ile yaşamaya özen gösterin. Hamilelikte sağlığınıza dikkat etmezseniz … Read More »

Hamilelikte Kışın Tüketilmesi Gereken Besinler

2 Mar
bal kabağı

Hamilelik keyifli olduğu kadar da zor bir süreçtir. Bu dönemde özellikle hastalıklara karşı dikkatli olunması gerekiyor. Kış ayları da hastalıkların kol gezdiği aylar olup özellikle soğuk ve sıcak geçişleri arasında dikkatli olunması gerekiyor. Kış aylarında hamilelerin özellikle tüketmesi gereken bazı … Read More »

Hamilelikte Sütün Faydaları Nelerdir?

26 Şub
hamilelikte süt içmek

Hamilelik döneminde sabahları kahvaltı yaparken süt tüketirseniz metabolizma hızınızı yükselterek kan dolaşımınızı hızlandırmış olursunuz. Bu durum ise karnınızdaki bebeğinize yeterli miktarda oksijen gitmesini sağlar. Sabahları aç karnınız ile bir bardak süt tüketirseniz kendi kalsiyum ihtiyacınızı da gidermiş olursunuz. Kemikleriniz süt … Read More »