DentalAdres En Kaliteli Diş Protez Malzemeleri

26 Kas

Diş hekimlerinin ihtiyacı olan uzun süre kullanılan ya da tek kullanımlık kaliteli ürünler diş sağlığına katkıda bulunur. Diş malzemelerinin kaliteli ve steril olması, diş hekimleri ve hastalar açısından son derece önemlidir. DentalAdres en kaliteli ve zengin diş malzemelerini, diş hekimlerine yıllardan bu yana sunuyor.

diş protezi
diş protezi

Diş hekimlerinin günümüzde kullandığı yüzlerce malzeme var. Bunlardan bir kısmı kalıcı diyebileceğimiz malzemeler, bir kısmı da geçici malzemelerdir. Dental adres firmasında steril diş protez ve diş hekimliği malzemeleri bulunabilir.

Diş Hekimi Malzemeleri

Macun kıvamında silikon bazlı bir malzeme olan ZHERMACK yüksek akışkanlık özelliklerine sahiptir. Ölçü alma tekniklerinde en çok kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Kalıba döküldüğünde kısa bir sürede kurur ve mükemmel bir diş protezi kalıbı haline gelir. Genelde set halinde satılır. Set içerisinde; L1 ölçü, L2 ölçü ve katalizör jel bulunur.

Clicker ürünü, köprü ve metal takılmasında kullanılan malzemelerden bir tanesidir. Tüm seramik dolgu işlemlerinde, kompozit ya da metal yerleşimlerinde, kron işlemlerinde, köprü yapımında diş hekimlerine kolaylık sağlar. Ayrıca implantların yerleşimlerinde pratik ve kolaylık sağlayan işlevleri vardır. Clicker ürünü özellikle cam seramikler için üretilirler.

Kompozit dolgu materyali setleri, 4 mm kadar tek seferde uygulama imkanı sağlar. Kolay ve hızlı kullanım alanı sunar. Birçok diş hekiminin tercih ettiği ürünlerden bir tanesidir. Ayrıca ürün polimerizasyon stresini yüksek oranda azaltır. Setin içerisinde; 45×0,25 gr kompül, 2,5 ml Xeno V Bond ve uygulama tabancası bulunur.

Diş Sağlığınızı Koruyun

Bebeklikten itibaren ilk altı ay boyunca alt ve öndeki iki dişler çıkmaya başlar. Bunu diğer dişler sıra ile izler ve kısa bir sürede 20’lik dişler hariç tüm dişler çıkar. Bu süre zarfında asitli ve şekerli yiyeceklerden dolayı dişler ergenlik zamanına kadar dökülür. Bazıları yeniden çıkar. Bir yaştan sonra artık kendi dişlerinize sahip olursunuz ve 20 yaş sonrasında dişler bir daha yenilenmez.

Diş sağlığını korumak için düzenli olarak fırçalamak, her yemek sonrasında diş ipi gibi materyalleri kullanmak ve düzenli olarak diş hekimine kontrol ettirmek gerekir. DentalAdres diş hekimlerinin ihtiyacı olan tüm malzemeleri sağlıyor.

Diş hekimlerinin kullandığı kaliteli malzemeleri ve zengin ürün çeşitliliğini Dental Adres firmasında bulabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için, http://www.dentaladres.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir