Diş Hekimi Korkusundan Kurtulma Yolu

19 Eki

Diş hekimlerinin her zaman korkulması gereken hekimler arasında yer alması, her ne kadar doğru gibi gözükse de günümüzde artık geçerliliği bulunmaz. Çünkü artık birçok diş hekiminin gelişen teknolojiye ayak uydurmasıyla birlikte, teknolojik şekilde aletler kullanılabiliyor ve en iyi, doğru biçimlerde diş ağrılarının aza indirilerek tedavisi yapılıyor.

diş
diş

Tabi ki diş hekimi korkusu hala günümüzde devam eder. Birçok birey, çürük dişiyle mutlu birliktelik yaşasa da aslında bu doğru bir davranış değildir. Çünkü çürük diş, ilerleyen yıllarla beraber, diğer dişlerin çürümesini etkili olabilir ya da ağız kokusunu ortaya çıkartabilir…

Diş Hekiminin Hastaya Tavrı Önemli

Her zaman diş hekimlerinin hastalara karşı olan yaklaşımlarının da önemi büyüktür. Bu sayede diş hastalıklarında direkt olarak çekinmeden doktora gidilir ve tedavi olunur. Eğer ki korku, fobi düzeyine geldiyse bu durumda psikolojik tedavi görülmesi gerekir ve kişinin fobisinden kurtulması adına gerekli yaptırımlar sağlanmalıdır.

korku
korku

Bir psikoterapi alınarak korkunun nasıl bir şey olduğunu, yaşadığı diş hekimi korkusunun veya fobisinin basit bir şey olduğunu göstermek önemlidir. Burada psikolojik yaklaşımı sergileyecek olan psikolog ile her şeyi paylaşarak doğru şekilde korkudan uzaklaşabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir