Dekorasyonda Parke Seçimi Nasıl Olmalı?

17 Eki

Dekorasyonlarda, eğer zeminle ilgili bir tasarruf da söz konusu ise ilk öncelik zemin döşemelerine verilmeli. Zemin döşemelerinde özellikle parke seçerken özen ve gerekli önemi göstermek gerekir. Çünkü parkeler uzun süreli kullanılan ürünler olduğu için ilk başta doğru karar vermek önem arz eder. Renk ve model tercihleri bu durum göz önüne alınarak verilmeli.

koyu parke
koyu parke

Koyu veya Açık Renkli Parkeler Arasında Nasıl Tercih Yapılır?

Parke seçerken koyu renkli bir parkenin kiri ve tozu çok belli edeceğini bilmek gerekiyor. Koyu renkli parke seçimi yapıldığında sık sık temizlik yapılacağı unutulmamalı. Seçilen mobilya ve kullanılacak eşyalarla karşıtlık yaratacak parke rengi seçmek önemli. Diğer türlü bir seçimde ortam boğucu bir hale gelecektir. Parkelerin yapılacağı alana uygun parke modeli seçilmeli.

parke
parke

Oturma odasına yapılacak parke ile mutfağa yapılacak parke arasında fark vardır. Mutfak için nem ve ısıya dayanıklı modellerden tercih etmek gerekir. Dekorasyon açısından koyu renkli parkeler geniş ve aydınlık ortamlarda daha hoş bir görüntü sağlarken küçük metrekareli alanlar için açık renk seçerek geniş ve aydınlık bir görünüm sağlanabilir. Ayrıca açık renkli parkeler dekorasyonlara daha kolay uyum sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir