Dizilerde Bitmeyen Uzun Bakışma Sahneleri

16 Şub

Hayranı olduğunuz bir erkek oyuncunun ya da kendinize idol olarak seçtiğiniz bir kadın oyuncunun oynadığı bir diziyi her hafta soluksuz bir şekilde izliyorsunuz. Milyonlarca takipçisini olan bu dizilerin her birinin ardından sandığınızdan çok daha fazla emek ve para var. Ciddi fedakârlıklar yapılarak her hafta sinema filmi uzunluğunda televizyon dizileri çekiliyor.

bakışma
bakışma

Ancak her ne kadar sürükleyici bir hikâyesi olsa da, beğendiğiniz oyuncular başrolde yer alsa da, zaman zaman dizilerdeki o bitmek bilmeyen uzun ve anlamsız bakışma sahneleri sizi de sıkmıyor mu? Evet, sahne onu gerektiriyor olabilir ama gereğinden uzun bir zaman dilimini sadece iki başrol oyuncusunun bakışmasın ayırarak zaman kazanmaya çalışıyorlar. Bu da çoğu kez izleyiciyi sıkarak kanalı değiştirmesine sebep oluyor.

diziler
diziler

İzleyici Neyi İzleyip Neyi İzlemek İstemediğini Çok İyi Biliyor

İzleyicinin verilen emeği görmesi ve en azından birkaç bölüm o diziye şans vererek ortaya ne koyduklarını izlemesi gerekir ki, verilen emek de yerini bulsun. Ancak televizyon izleyicileri artık o kadar profesyonel oldular ki, neredeyse her biri birer televizyon eleştirmeni haline geldi. Dolayısı ile izleyiciyi oyalamak yerine memnun etmeyi tercih etmek gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir