Doğum Fotoğrafçısı Nasıl Seçilmeli?

20 Kas

Mutlu bir beraberliğinizin en güzel meyvesi olan bebeğiniz dünyaya gelmek üzereyken büyük bir süreci tamamlamak üzere olursunuz. Tarif edilemez duygular içerisinde olmanıza az bir zaman kaldığında bu özel gününüzü daha anlamlı ve unutulmaz kılabilmek için doğum fotoğrafçıları ile birlikte çalışabilirsiniz.

doğum fotoğrafçısı nedir
doğum fotoğrafçısı nedir

Doğum fotoğrafçısı seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken ilk nokta fotoğrafçının tecrübeli olup olmadığı olmalıdır. Çalışmayı düşündüğünüz kişiye mutlaka referanslarını sormalı ve tecrübelerini size anlatmasını istemelisiniz.

doğum fotoğrafçısı
doğum fotoğrafçısı

Tecrübesiz doğum fotoğrafçıları ile çalışmak pek çok açıdan büyük riskleri beraberinde getirebilir. Hastane ortamına uyum sağlayamayan, vaktinde doğum yerinde olamayan ve fotoğraf çekerken bebeğe zarar verebilecek kadar tecrübesiz olan fotoğrafçılar sizlere ve hastanedeki yetkili ekiplere zor anlar yaşatabilirler.

Profesyonel ve Tecrübeli Kişiler ile Çalışın

Profesyonel bir doğum fotoğrafçısının steril alanları iyi bilmesi, nerede duracağını bilmesi ve uyması gereken kurallara harfiyen uyması gereklidir. Hastanelerin çalışma prensipleri birbirlerinden farklı olduğu için fotoğrafçınızın hastanedeki sağlık ekipleri ile konuşarak tecrübelerinden bahsedip dikkatlerini dağıtmaması gereklidir. Normal doğumunuzun ne zaman olacağını tam olarak bilmediğiniz için 7 gün 24 saat boyunca ulaşabileceğiniz bir fotoğrafçı seçmelisiniz.

doğum fotoğrafçısı ücreti
doğum fotoğrafçısı ücreti

Doğum esnasında bebeğin ilk çıkarıldığı ve göbek bağının kesildiği anların titizlikle fotoğraflanabilmesi için fotoğrafçınızın tam vaktinde doğum yerinde olması gereklidir. Son olarak doğum fotoğrafçısı fiyatları konusunda da ufak bir araştırma yaparak bütçenize ve kriterlerinize uygun olan fotoğrafçıyı seçebilirsiniz. Doğum fotoğrafçılarının örnek çalışmalarına ve bu konunun hassas noktalarına ulaşmak istiyorsanız http://www.gebelikveannelik.com/dogum-fotografcisi adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir