En İyi Korku Film Müzikleri

16 Kas

Filmler müzikleriyle var olur ve izleyici üzerinde etkiler yaratır. Müzik özellikle de korku filmlerinde en önemli parçadır. Öyle ki korku filmlerinde kullanılan müzik o denli korku verici olmalı ki izleyicinin tüylerini diken diken yapmalıdır.

Korku Klasiği Psycho’ nun Müzikleri

Psycho
Psycho

Sinema tarihinde bu tarz pek çok başarılı ve kaliteli korku türünde yapım bulunuyor. Bu şekilde kronolojik tarzda birkaç film sıralaması yapıldığında öncelikle 1960 yapımı bir Hitchcock klasiği olan Psycho filminin Bernard Herrmann imzalı müzikleri geliyor.

The Exorcist ve Rosemary’ nin Bebeği ile Korku Müziği

The Exorcist ve Rosemary
The Exorcist ve Rosemary

Bir diğer klasik korku filmi olan 1968 yapım Roman Polanski’ nin Rosemary’ nin Bebeği isimli filmde Krzysztof Komeda müzikleri etkileyiciliği arttırıyor. William Friedkin’ in sinema klasiği olan filmi The Exorcist, Mike Oldfield’ in Tubular Bells adlı albümünden son derece etkileyici müziklere yer veriyor.

Spielberg’ in Jaws’ ı Müzikleriyle de Çok Başarılı

Spielberg
Spielberg

 

Her dönem korku film izleyicisi için unutulmaz filmlerin başında gelen 1975 Steven Spielberg yapımı Jaws isimli filmdeki John Williams imzası taşıyan müzikler, sahnelerin daha korku dolu bir etkiyi izleyiciye başarıyla aktarılabilmesini sağlayarak, sıralamada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir